Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28
Publikacje
Meble Art Deco

Jedną z najnowszych kolekcji Aluro jest kolekcja Fendi, która formą, kolorystką czerpie z cenionego na całym świecie stylu Art Deco. Komody Fendi wyraźnie nawiązują do art deco - prócz tego, że meble są po prostu ciekawą propozycją na naszym rynku to są także odzwierciedleniem umiłowania dla geometrii oraz formy, której kontury podkreśla wyraźna linia. Projektant tej kolekcji oddał także hołd pewnej dyscyplinie i harmonii przestrzennej. Złote wybarwienie geometrycznej i uwypuklonej formy frontów drzwi znakomicie dopełnia całości. Swego czasu styl art deco stał się zdecydowaną kontrą do secesji i pomimo, że od jego narodzin minęło już sporo czasu, to jego estetyka, zachwycająca futurystyczną świeżością form, jest w dalszym ciągu bardzo mocno ceniona przez designerów i miłośników klasycznej nowoczesności, jak to niegdyś określano styl art deco. Zarówno komoda wysoka Fendi jak i komoda niska mogą być solistami we wnętrzu - są na tyle charakterystyczne i ciekawe, że natychmiast przyciągają wzrok, nie powalając przejść obok siebie obojętnie. 

Szafki łazienkowe na zamówienie

Nasza oferta mebli łazienkowych powiększyła się o kilka modeli szafek łazienkowych na jedną lub dwie umywalki. Meble zaprojektowane w modnym stylu Hampton doskonale sprawdzą się także w stylu modern classic lub w nadmorskim stylu prowansalskim. W poszerzonej ofercie znajdziesz szafki łazienkowe na jedną umywalkę i szafki łazienkowe na dwie umywalki. Znajdziesz szafki z szufladami, z otwartymi półkami lub  z pojemnymi zamykanymi  na drzwiczki półkami. Cechą wspólną nowych modeli są wykończenia drzwiczek modnymi shuttersami czyli żaluzjami. Wszystkie meble należą do kolekcji Muszyna - mebli wykonywanych na zamówienie, w których możecie wybrać sposób wykończenia i kolor. Wykonywane w całości z drewna oferowane są w kilku opcjach pod względem rodzaju drewna: szafki łazienkowe standardowo wykonywane są w całości z drewna sosnowego, ale każdą z nich możesz zamówić także z blatem dębowym lub w całości z drewna dębowego (w tym przypadku przygotowujemy indywidualną wycenę). W palecie kolorystycznej znajdziesz kolory klasyczne, a także kolory typowo prowansalskie. Ciekawą opcją jest także metoda szczotkowania, która daje wykończenie godne najbardziej ekskluzywnych łazienek. Poznaj nowe szafki łazienkowe na zamówienie.

Dobór wielkości lamp i prawidłowe ich zawieszenie

Lampy to swoista biżuteria wnętrza, które mogą podkreślić charakter pomieszczenia lub całkowicie odmienić jego wygląd.  Dobierając lampę sufitową warto kierować się zarówno stylem, jak i wielkością pomieszczenia. Lampa zbyt duża przytłoczy niewielkie pomieszczenie, a z kolei zbyt mała, zniknie w dużym wnętrzu, a jej efektowność pozostanie niezauważona. Dzięki dobrze dobranemu oświetleniu, Twój dom będzie jeszcze piękniejszy, warto zatem poznać zasady doboru lamp także pod względem ich wielkości. Dobór wielkości lamp i optymalne ich zawieszenie zależy od kilku czynników: wielkości pomieszczenia, wysokości sufitu, funkcji danych lamp oraz ich najbliższego otoczenia. Inna wielkość lampy będzie odpowiednia dla pomieszczenia o wysokim suficie, a inna do pomieszczenia o niskim stropie, pomimo tej samej wielkości pomieszczenia. Inaczej zawiesimy lampy nad wyspą kuchenną, a inaczej w miejscu, które jest przechodnie. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci podjąć decyzję o miejscu i wysokości zawieszenia wybranej lampy. W artykule znajdziesz także prosty wzór na obliczenie optymalnej wielkości lampy. Rysunki prezentowane w artykule umieszczamy dzięki uprzejmości naszego partnera: Cosmo Light, który jest ich autorem.

Chmura tagów
Zegar Mora
Zegar Mora

Zegar Mora to zegar, który przeszedł do historii zarówno jako ikona kunsztu rzemieślniczego mieszkańców miasteczka Mora,  któremu zawdzięcza swoją nazwę, jak i jako symbol szczęścia rodzinnego. Zegar Mora zaczęto produkować w miasteczku Mora pod koniec XVIII. Dzięki tej produkcji miasteczko przełamało złą passę gospodarczą regionu i przeszło do historii designu.  Zegar Mora stał się także dla mieszkańców miasteczka ważnym symbolem życia rodzinnego: w każdą niedzielę, członkowie rodzin gromadzili się wokół zegara i odliczali minuty, które miały zwiastować pomyślność w nadchodzącym tygodniu. Zgodnie z tradycją miasta Mora tykanie zegara symbolizowało odliczanie godzin życia rodzinnego. Zegar Mora był także tradycyjnym prezentem ślubnym dla młodych panien - zwieńczenie zegara kształtem zwykle nawiązywało do czepków ślubnych noszone w Szwecji w XVIII wieku. Zegar Mora to dobra passa, to szczęście rodzinne, to symbolika pięknych chwil rodzinnych, często najważniejszych w życiu. W naszym sklepie oferujemy przepiękną replikę zegara Mora - bogato zdobiony zegar Luna Belldeco wspaniale podkreśli stylowy charakter domu i z niezwykłym urokiem będzie odliczał szczęśliwe chwile w Twojej Rodzinie

 

Tu znajdziesz:

Zegar Mora Belldeco Luna

 

 

Zegar Mora - historia regionu

Miasteczko Mora, które zasłynęło produkcją jednego z najsłynniejszych zegarów na świecie, położone jest w środkowej Szwecji pomiędzy jeziorami Siljan i Orsasjön. Pod koniec XVIII wieku region dotknęła susza, któremu towarzyszył także upadek górnictwa. Zła sytuacja gospodarcza okolicy w powiązaniu ze złą sławą miasta spowodowały znaczne pogorszenie warunków życia jego mieszkańców. Mieszkanców uratowało tradycyjne rzemiosło i domowa produkcja zegarów zainspirowana działaniami jednego z mieszkańców, którym był Krang Anders Andersson. I tak, dzięki niezwykłym zegarom, które zaczęły powstawać w niemalże każdym domu z miasteczka kojarzonego w Europie ze słynnego procesu Mora,  w którym na karę śmierci skazano 70 czarownic Mora stało się symbolem kunsztu rzemieślniczego i zegarów, które skutecznie opierały się nowym trendom i zmianom w modzie. W najbardziej gorącym okresie produkcji, w produkcji zegarów brało udział niemal 100 rodzin, które produkowały prawie 1000 zegarów rocznie. Produkcja zegarów Mora odmieniła warunki życia mieszkańców, zapewniając im przez setki lat dobre i godne życie. Masowa produkcja spowodowała upadek tych domowych manufaktur na przełomie XIX i XX w.

 

Zegar Mora

Produkowany w niemalże każdym domu miasteczka Mora zachwycał rozmaitością wzornictwa. Inspiracja kobiecymi kształtami lub cyfrą osiem pozostała niezmienna, jednak każda rodzina produkowała inną obudowę, które różniły się od siebie stopniem zdobienia, surowością lub płynnością kształtów, a także wysokością. Produkowane były także w różnej kolorystyce, zwykle jednak dominowały jasne tonacje i barwy, skutecznie kontrastując z pochmurną i szarą skandynawską pogodą. Te szczególnie zdobne i bogate zwykle ofiarowywane były w prezencie ślubnym. 

Dziś, oryginalne zegary Mora można nabyć jedynie na targach staroci, w antykwariatach lub w domach aukcyjnych w cenach zaczynających się od bardzo wysokiego pułapu. Miłośnicy ich piękna odrestaurowują niektóre z nich, ponieważ niemal każdy zachwyca swoim pięknem, pomimo upływu wielu, wielu lat. Dla wszystkich, którzy są zakochani w magii zegarów Mora, dla tych, którzy chcą do swojego domu wprowadzić ten niezwykły zegar, proponujemy przepiękną replikę oferowaną przez markę Belldeco. Zegar Luna wykonany z dbałością o najdrobniejszy detal, pięknie zdobiony, stylowo postarzany stanie się wyjątkową ozdobą każdego wnętrza, umożliwiając rodzinie odliczanie szczęśliwych chwil swojej rodziny w rytm tykania zegara Mora.

 

Waluty

Adres

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium