Producenci
Bestsellery
Krzesło w stylu francuskim RIMINI
Krzesło w stylu francuskim RIMINI
390,00 zł
Krzesło Bari Belldeco
Krzesło Bari Belldeco
636,00 zł
szt.
Świecznik złoty wysoki Barok Old BELLDECO
Świecznik złoty wysoki Barok Old BELLDECO
118,00 zł
Świecznik Barok Old smukły 1D BELLDECO
Świecznik Barok Old smukły 1D BELLDECO
59,00 zł
Nowości
Zegar gabinetowy Deluxe
Zegar gabinetowy Deluxe
369,00 zł
szt.
Lampion Vintage  4B
Lampion Vintage 4B
349,00 zł
szt.
Lampion Vintage  4A
Lampion Vintage 4A
469,00 zł
szt.
Dzwonek Barok Old
Dzwonek Barok Old
139,00 zł
szt.
Pielęgnacja mebli

Informacje ogólne o pielęgnacji mebli drewnianych

Konserwacja, czyszczenie drewnianych mebli woskowanych, olejowanych, lakierowanych i malowanych polega na regularnym odkurzaniu suchą ściereczką. W przypadku mebli woskowanych (widoczne naturalne usłojenie) można następnie zastosować naturalny wosk rozprowadzany wełnianą ściereczką zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna. Meble woskowane wymagają okresowego, ponownego woskowania, a meble olejowane wymagają okresowego, ponownego olejowania. Ważne: nigdy nie należy używać do konserwacji produktów zawierających rozpuszczalniki, alkohol.

Wierzymy, że zapoznanie się z zasadami pielęgnacji mebli drewnianych, pozwoli naszym Klientom cieszyć się z kupionych w sklepie Mile Maison mebli wiele, wiele lat.

Zasady pielęgnacji mebli drewnianych:

1. Należy regularnie czyścić meble z kurzu - rekomendujemy omiatanie ich szczotką antystatyczną, która przyciąga kurz lub delikatnie przecieranie ich suchą, miękką i zawsze czystą ściereczką.

2. Należy stosować właściwe środki do pielęgnacji mebli - inne środki stosujemy do mebli olejowanych, lakierowanych, woskowanych czy malowanych. Należy zawsze sprawdzać na etykietce do jakiego mebla przeznaczony jest dany preparat. Nie polecamy kupowania uniwersalnych środków dwa w jednym, które mają jednocześnie czyścić i pielęgnować. Takimi preparatami ani nie usunie się całkowicie brudu z mebli,  ani ich odpowiednio się nie zakonserwuje po czyszczeniu. Polecamy stosowanie takich środków, które przeznaczone są osobno do czyszczenia, osobno do pielęgnacji mebli. Odradzamy używanie preparatów w aerozolu.

3. Środki do czyszczenia i pielęgnacji należy używać w prawidłowy sposób. Nie należy nanosić preparat bezpośrednio na mebel, ale należy nasączyć nim miękką ściereczkę z mikrofibry lub z filcu i dopiero wówczas czyść nim mebel. Rekomendujemy stosowanie innej ściereczki do nanoszenia preparatu i innej ściereczki do usunięcia rozpuszczonego brudu. Ściereczka zawsze musi być czysta. Meble drewniane należy przecierać zawsze zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna. Po wyczyszczeniu mebla z brudu, należy nałożyć na niego miękką ściereczką środek pielęgnujący i rozprowadzić go na całej powierzchni - środek ten należy nakładać na całkowicie suchy mebel. Po kilku minutach kolejną czystą ściereczką należy usunąć nadmiar preparatu pielęgnacyjnego, polerując delikatnymi ruchami powierzchnię drewna.

4. Należy systematycznie konserwować meble - w przypadku mebli olejowanych i woskowanych - olej lub wosk należy uzupełniać co najmniej 2-3 razy w roku, a najlepiej średnio co 3 miesiące. Meble lakierowane warto odświeżać preparatami, które przywracają blask w przypadku mebli lakierowanych na wysoki połysk lub zmatowią błyszczącą powierzchnię mebli, wykańczanych lakierami matowymi. Przed przystąpieniem do konserwacji należy dokładnie wyczyścić mebel z kurzu i brudu. Większe przebarwienia lub rysy można usunąć stosując drobnoziarnisty papier ścierny. Po wyrównaniu powierzchni należy bardzo dokładnie usunąć wszelki pył.

5. W przypadku drewnianych blatów należy zawsze używać pod naczynia odpowiednich podkładek, które zatrzymują temperaturę naczynia -  stawianie naczyń z zimnymi lub gorącymi płynami może powodować powstawanie śladów i odbarwianie powierzchni drewna. Rozlane płyny należy delikatnie wytrzeć natychmiast do sucha. Nie należy dopuszczać do rozlania płynów kolorowych (wino, soki, kawa itp.), ponieważ może to spowodować odbarwienia na powierzchni mebla zabezpieczonego woskiem lub olejem oraz mebla malowanego farbą. 

Regularne zabiegi konserwujące sprawiają, że z każdym kolejnym zabiegiem powłoka mebla jest twardsza i bardziej odporna na mechaniczne uszkodzenia. Ułatwiają one także codzienną pielęgnację mebla - dzięki antystatycznym właściwościom środków do konserwacji, na meblach trudniej osadza się kurz i brud.

Zaloguj się

Infolinia sklepu:

71 725 45 00

bok@milemaison.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium