Producenci
Bestsellery
Krzesło w stylu francuskim RIMINI
Krzesło w stylu francuskim RIMINI
425,00 zł
Krzesło Bari Belldeco
Krzesło Bari Belldeco
899,00 zł
szt.
Świecznik Barok Old smukły 1D BELLDECO
Świecznik Barok Old smukły 1D BELLDECO
59,00 zł
Promocje
Dekoracja Etno pióra
Dekoracja Etno pióra
210,00 zł 99,00 zł
szt.
Zegar Belldeco Vintage owal
Zegar Belldeco Vintage owal
490,00 zł 350,00 zł
szt.
Żyrandol vintage z kryształkami
Żyrandol vintage z kryształkami
1 189,00 zł 770,00 zł
szt.
Zegar ścienny okrągły czarny Belldeco
Zegar ścienny okrągły czarny Belldeco
647,00 zł 520,00 zł
szt.
Nowości
Zegar ścienny Wood Old Belldeco
Zegar ścienny Wood Old Belldeco
390,00 zł
szt.
Zegar ścienny Wood Old Belldeco
Zegar ścienny Wood Old Belldeco
439,00 zł
szt.
Zegar czarny zębatki Nero Gold
Zegar czarny zębatki Nero Gold
649,00 zł
szt.
Zegar czarny zębatki Nero Gold
Zegar czarny zębatki Nero Gold
459,00 zł
szt.

Pielęgnacja mebli

Jest dla nas bardzo ważne, aby nasi Klienci jak najdłużej cieszyli się z kupionych u nas mebli, dlatego też poniżej zamieszczamy, przygotowane wspólnie z producentami oferowanych przez nas mebli, zalecenia, wskazówki oraz ostrzeżenia, których warto przestrzegać, aby uniknąć uszkodzenia mebla. Zwracamy się z prośbą, abyście Państwo zapoznali się z tymi zaleceniami bardzo dokładnie oraz przestrzegali ich podczas użytkowania, czyszczenia oraz konserwacji mebli. Są to zalecenia i rady, bez polecania konkretnych preparatów - o te warto pytać w specjalistycznych sklepach, które z całą pewnością udzielą profesjonalnej porady na temat wyboru odpowiedniego środka. My również jesteśmy do Państwa dyspozycji, jeżeli będziecie Państwo potrzebowali dodatkowych informacji lub porady jak wybrać stosowny preparat. Poniższe informacje te są także dołączane każdorazowo do potwierdzenia złożenia zamówienia - znajdują się w dokumencie Pielęgnacja mebli. Wierzymy, że dzięki nim, będziecie Państwo mogli długo cieszyć się z kupionych mebli.

 

 

Pielęgnacja i użytkowanie mebli drewnianych oraz z płyty mdf

Konserwacja, czyszczenie drewnianych mebli woskowanych, olejowanych, lakierowanych i malowanych polega na regularnym odkurzaniu suchą ściereczką. W przypadku mebli woskowanych (widoczne naturalne usłojenie) można następnie zastosować naturalny wosk rozprowadzany wełnianą ściereczką zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna. Meble woskowane wymagają okresowego, ponownego woskowania, a meble olejowane wymagają okresowego, ponownego olejowania. Ważne: nigdy nie należy używać do konserwacji produktów zawierających rozpuszczalniki, alkohol.

Wierzymy, że zapoznanie się z zasadami pielęgnacji mebli drewnianych, pozwoli naszym Klientom cieszyć się z kupionych w sklepie Mile Maison mebli wiele, wiele lat.

Zasady pielęgnacji mebli drewnianych oraz mebli z płyty mdf:

1. Należy regularnie czyścić meble z kurzu - rekomendujemy omiatanie ich szczotką antystatyczną, która przyciąga kurz lub delikatnie przecieranie ich suchą, miękką i zawsze czystą ściereczką.

2. Należy stosować właściwe środki do pielęgnacji mebli - inne środki stosujemy do mebli olejowanych, lakierowanych, woskowanych czy malowanych. Należy zawsze sprawdzać na etykietce do jakiego mebla przeznaczony jest dany preparat. Nie polecamy kupowania uniwersalnych środków dwa w jednym, które mają jednocześnie czyścić i pielęgnować. Takimi preparatami ani nie usunie się całkowicie brudu z mebli,  ani ich odpowiednio się nie zakonserwuje po czyszczeniu. Polecamy stosowanie takich środków, które przeznaczone są osobno do czyszczenia, osobno do pielęgnacji mebli. Odradzamy używanie preparatów w aerozolu.

3. Środki do czyszczenia i pielęgnacji należy używać w prawidłowy sposób. Nie należy nanosić preparat bezpośrednio na mebel, ale należy nasączyć nim miękką ściereczkę z mikrofibry lub z filcu i dopiero wówczas czyść nim mebel. Rekomendujemy stosowanie innej ściereczki do nanoszenia preparatu i innej ściereczki do usunięcia rozpuszczonego brudu. Ściereczka zawsze musi być czysta. Meble drewniane należy przecierać zawsze zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna. Po wyczyszczeniu mebla z brudu, należy nałożyć na niego miękką ściereczką środek pielęgnujący i rozprowadzić go na całej powierzchni - środek ten należy nakładać na całkowicie suchy mebel. Po kilku minutach kolejną czystą ściereczką należy usunąć nadmiar preparatu pielęgnacyjnego, polerując delikatnymi ruchami powierzchnię drewna.

4. Należy systematycznie konserwować meble - w przypadku mebli olejowanych i woskowanych - olej lub wosk należy uzupełniać co najmniej 2-3 razy w roku, a najlepiej średnio co 3 miesiące. Meble lakierowane warto odświeżać preparatami, które przywracają blask w przypadku mebli lakierowanych na wysoki połysk lub zmatowią błyszczącą powierzchnię mebli, wykańczanych lakierami matowymi. Przed przystąpieniem do konserwacji należy dokładnie wyczyścić mebel z kurzu i brudu. Większe przebarwienia lub rysy można usunąć stosując drobnoziarnisty papier ścierny. Po wyrównaniu powierzchni należy bardzo dokładnie usunąć wszelki pył.

5. Stawiając naczynia na blacie należy zawsze stawiać je na odpowiednich podkładkach, które zatrzymują temperaturę naczynia -  stawianie naczyń z zimnymi lub gorącymi płynami może powodować powstawanie śladów i odbarwianie powierzchni drewna. Rozlane płyny należy delikatnie wytrzeć natychmiast do sucha. Nie należy dopuszczać do rozlania płynów kolorowych (wino, soki, kawa itp.), ponieważ może to spowodować odbarwienia na powierzchni mebla zabezpieczonego woskiem lub olejem oraz mebla malowanego farbą. Jeżeli blaty pokryte są środkami wodnorozpuszczalnymi, każdy płyn może spowodować odbarwienia powierzchni.

6. Na meblach nie należy kłaść mokrych przedmiotów.

7. W przypadku, gdy mebel barwiony jest środkami wodnorozpuszczalnymi, nie wolno dopuszczać do kontaktu mebla z wodą, ponieważ może to spowodować odbarwienia, których już się nie usunie.

 

Regularne zabiegi konserwujące sprawiają, że z każdym kolejnym zabiegiem powłoka mebla jest twardsza i bardziej odporna na mechaniczne uszkodzenia. Ułatwiają one także codzienną pielęgnację mebla - dzięki antystatycznym właściwościom środków do konserwacji, na meblach trudniej osadza się kurz i brud.

Prosimy, aby pamiętać, także o dodatkowych zasadach, których należy przestrzegać, aby nie dopuścić do uszkodzenia mebli drewnianych:

-  należy utrzymywać je w równej temperaturze i stabilnej wilgotności: wahania wilgotności i temperatury mogą powodować pęcznienie lub kurczenie się drewna, powodując nierówności i małe pęknięcia. Najlepsze warunki dla ochrony mebli to temp. około 20°C i wilgotność około 45% - 60%,

- nie należy ich ustawiać w pobliżu źródeł ciepła (np. grzejniki) i chłodzenia oraz otworów wentylacyjnych,

- nie należy ich ustawiać na podłodze z ogrzewaniem podłogowym, może to spowodować uszkodzenia mebla (pęknięcia, rozchodzenie się drewna),

- cykliczne zmiany temperatury w nieogrzewanym środowisku (chłodniej w nocy, cieplej w dzień) mogą powodować drobne pęknięcia drewna,

- należy unikać bezpośredniego światła słonecznego - może ono wysuszyć drewniane meble i zadziałać wybielająco na drewno i wykończenia.

 

Pielęgnacja i użytkowanie mebli tapicerowanych


Wszystkie tapicerki w z kolekcji Lawendowa Prowansja oraz Tarnobrzeg wykonywane są ręcznie z wykorzystaniem ram z litego drewna, płyty wiórowej oraz pianek wypełniających. W przypadku mebli tapicerowanych gotowych informacja o materiale, z którego są wykonane znajduje się każdorazowo na karcie mebla. W przypadku nieostrożnego traktowania mebli, niezależnie od wybranej tkaniny lub wykończenia elementów drewnianych, mogą wystąpić ich uszkodzenia, zatem należy zachować ostrożność w odniesieniu do kurzu i płynów.  Aby w pełni cieszyć się tapicerką, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami dotyczącymi pielęgnacji:

1. Należy regularnie odwracać zdejmowane poduszki, aby zapewnić równomierne zużycie i wydłużyć żywotność. 

2. Ciasne, przymocowane poduszki siedziska i oparcia mogą się rozciągać i marszczyć podczas użytkowania. W łatwy sposób można przywrócić im wygląd wygładzając powierzchnię i wsuwając nadmiar tapicerki po bokach siedziska lub oparcia.

3. Aby zminimalizować blaknięcie, zalecamy umieszczenie tapicerowanych elementów w miejscu, w którym nie będą narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

4. Ponieważ kurz i brud powodują szybsze zużycie tapicerki, zalecamy regularne jej odkurzanie z nasadką do tapicerki.

5. Do czyszczenia punktowego należy używać środka czyszczącego, który odpowiada tkaninie lub skórze. Zalecamy przetestować wybrany środek czyszczący w niewidocznym miejscu. Nigdy nie należy używać używać środków odplamiających zawierających wybielacz lub alkohol. Najlepsze rezultaty uzyska się usuwając plamy natychmiast: należy zetrzeć jak najwięcej wycieku czystą, suchą, białą szmatką. Nie pocierać. W przypadku uporczywych plam i ogólnego czyszczenia należy skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się czyszczeniem tapicerki.

6. Meble wykończone tkaniną skórzaną regularnie konserwuj specjalnymi preparatami do mebli skórzanych (mleczko/olejek). Dzięki temu skóra zachowa odpowiednią elastyczność i nie będzie pękać.

7. Coroczne profesjonalne czyszczenie zapewni doskonały wygląd tapicerki.

 

Pielęgnacja i użytkowanie mebli metalowych, szklanych blatów

1. W przypadku szklanych blatów, blatów z barwionych płyt, przyciemnianych należy zawsze używać pod naczynia odpowiednich podkładek, które zatrzymują temperaturę naczynia -  stawianie naczyń z zimnymi lub gorącymi płynami może powodować powstawanie śladów i odbarwianie powierzchni blatu. Nie należy dopuszczać do rozlania płynów, zwłaszcza płynów kolorowych (wino, soki, kawa itp.), ponieważ może to spowodować odbarwienia na powierzchni blatu.

2. Na blatach barwionych środkami wodnorozpuszczalnymi nie należy kłaść mokrych przedmiotów.

3. Należy stosować właściwe środki do pielęgnacji mebli - inne środki stosujemy do mebli o konstrukcji drewnianej, inne do szkła dymnego, transparentnego, inne do elementów barwionych środkami wodnorozpuszczalnym, a inne do mebli o elementów metalowych. Należy zawsze sprawdzać na etykietce do jakiego mebla przeznaczony jest dany preparat. Nie polecamy kupowania uniwersalnych środków dwa w jednym, które mają jednocześnie czyścić i pielęgnować. Polecamy stosowanie takich środków, które przeznaczone są osobno do czyszczenia, osobno do pielęgnacji mebli. Odradzamy używanie preparatów w aerozolu. Niewłaściwe środki mogą spowodować powstanie przebarwień na metalowych elementach mebla.

3. Środki do czyszczenia i pielęgnacji należy używać w prawidłowy sposób zgodnie z informacjami producenta danego preparatu. Niewłaściwe używanie preparatów czyszczących może spowodować powstanie przebarwień na metalowych elementach mebla. Do czyszczenia zalecamy stosowanie miękkich ściereczek z mikrofibry, nie wolno stosować papierowych ręczników, ani innych twardszych ściereczek.

 

Zaloguj się

Infolinia sklepu:

71 725 45 00

bok@milemaison.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium