Producenci
Promocje
Komoda biała na złotym stelażu Hampton Avola
Komoda biała na złotym stelażu Hampton Avola

3 008,20 zł

Cena regularna: 3 380,00 zł

Najniższa cena: 2 873,00 zł
szt.
Komoda drewniana owalna Boho ażurowa Avola średni brąz
Komoda drewniana owalna Boho ażurowa Avola średni brąz

3 551,10 zł

Cena regularna: 3 990,00 zł

Najniższa cena: 3 391,50 zł
szt.
Taboret industrialny Avola
Taboret industrialny Avola

703,10 zł

Cena regularna: 790,00 zł

Najniższa cena: 703,10 zł
szt.
Komoda biała Hampton Avola
Komoda biała Hampton Avola

3 542,20 zł

Cena regularna: 3 980,00 zł

Najniższa cena: 3 542,20 zł
szt.

Użytkowanie mebli

Jest dla nas bardzo ważne, aby nasi Klienci jak najdłużej cieszyli się z kupionych u nas mebli, dlatego też poniżej zamieszczamy, przygotowane wspólnie z producentami oferowanych przez nas mebli, zalecenia, wskazówki oraz ostrzeżenia, których należy przestrzegać, aby uniknąć uszkodzenia mebla. Zalecamy, abyście Państwo zapoznali się z tymi informacjami bardzo dokładnie oraz przestrzegali ich podczas użytkowania, czyszczenia oraz konserwacji mebli. Są to zalecenia i rady bez polecania konkretnych preparatów - o te warto pytać w specjalistycznych sklepach, które z całą pewnością udzielą profesjonalnej porady na temat wyboru odpowiedniego środka. My również jesteśmy do Państwa dyspozycji, jeżeli będziecie Państwo potrzebowali dodatkowych informacji lub porady jak wybrać stosowny preparat. Poniższe informacje są także dołączane każdorazowo do potwierdzenia złożenia zamówienia - znajdują się w dokumencie Użytkowanie i pielęgnacja mebli. Wierzymy, że dzięki nim, będziecie Państwo mogli długo cieszyć się z kupionych mebli.

Zalecamy meble rozpakować tuż po dostawie, ponieważ meble nie mogą być przechowywane w kartonie dłużej niż kilka dni po dostawie - karton oraz zabezpieczenia wewnętrzne mebli z pianek i styropianów nie zapewniają odpowiedniej wentylacji, a drewno, tapicerka muszą oddychać. Mebli nie można przechowywać także w pomieszczeniach z nieodpowiednią wentylacją, niewłaściwą wilgotnością, niestabilną temperaturą. Niewłaściwe przechowywanie mebli mogą powodować uszkodzenie mebla.

 

Przygotowanie mebli do użytkowania

1. Dostarczone meble należy rozpakować tuż po dostawie, nie wolno ich przechowywać w pomieszczeniach o niewłaściwej wentylacji, niestabilnej i niewłaściwej temperaturze, w pobliżu grzejników. Nie wolno ich przechowywać w kartonie, w którym zostały dostarczone: wewnątrz kartonu znajdują się zabezpieczenia mebla typu pianka, styropian, folia bąbelkowa i to wszystko może spowodować, że mebel nie będzie prawidłowo "oddychał" - jest to szczególnie ważne w przypadku mebli wykonanych z drewna oraz mebli tapicerowanych. Brak prawidłowej wentylacji doprowadzi do wzrostu wilgotności w drewnie, w tapicerce, co doprowadzi do uszkodzenia mebla.

2. Przenoszenie mebla powinno odbywać się z należytą ostrożnością - należy chwytać za elementy pionowe (np. bok, nogi), nie wolno chwytać za elementy poziome, ponieważ mogą one nie wytrzymać ciężaru całego mebla i będą podatne na uszkodzenia (np. blaty, szuflady). W przypadku przenoszenia mebla wyposażonego w półki, które nie są przymocowane na stałe, należy je wyjąć przed przenoszeniem, ponieważ swobodne przemieszczanie się półek wewnątrz mebla podczas jego przenoszenia, może prowadzić do mechanicznych uszkodzeń mebla. Mebli nie wolno ciągnąć, przesuwać - grozi to ich uszkodzeniem. Przenoszenie mebli pomalowanych farbami, zwłaszcza na biało, powinno odbywać się w bawełnianych rękawiczkach, aby powierzchnia nie została zabrudzona.

3. Meble trzeba ustawić na prawidłowo wypoziomowanej podłodze. W przypadku stawiania mebla na podłodze twardej, zalecamy podklejenie go podkładkami filcowymi lub silikonowymi dedykowanymi do mebli, aby zapobiec porysowaniu podłogi. Meble z kolekcji Muszyna, Tarnobrzeg oraz Lawendowa Prowansja mają u spodu przymocowane deseczki zabezpieczające mebel na czas transportu - deseczki te należy usunąć przed rozpoczęciem użytkowania mebla.

4. Meble wyposażone w półki z kolekcji Muszyna, Tarnobrzeg oraz Lawendowa Prowansja mają na czas transportu specjalne zabezpieczenia, mające na celu unieruchomienie półek, aby podczas transportu i przenoszenia, nie przemieszczały się one swobodnie wewnątrz mebla. Przed rozpoczęciem użytkowania należy te zabezpieczenia usunąć (drewienka przybite gwoździkiem), a półki umieścić na dołączonych podpórkach, które wkłada się w przygotowane do tego celu żłobienia. 

 

Meble drewniane, z płyty mdf oraz elementy drewniane w meblach tapicerowanych 

Podczas użytkowania, czyszczenia oraz konserwacji mebli należy stosować się do poniższych instrukcji. Niezastosowanie się do nich może spowodować uszkodzenie mebla. Uszkodzenia powstałe w ten sposób nie będą uwzględnione jako reklamacja.

  1. Meble należy użytkować zgodnie z ich przeznaczeniem.
  2. Należy regularnie czyścić meble z kurzu - rekomendujemy omiatanie ich szczotką antystatyczną, która przyciąga kurz lub delikatnie przecieranie ich suchą, miękką i zawsze czystą ściereczką.
  3. Należy stosować właściwe środki do pielęgnacji mebli – należy mieć na uwadze, że dla mebli olejowanych, lakierowanych, woskowanych, malowanychprzeznaczone są różne produkty do pielęgnacji i konserwacji. Należy zawsze sprawdzać na etykietce do jakiego mebla przeznaczony jest dany preparat. Nie należy stosowaćuniwersalnych środków dwa w jednym, które mają jednocześnie czyścić i pielęgnować. Takimi preparatami ani nie usunie się całkowicie brudu z mebli, ani ich odpowiednio się nie zakonserwuje po czyszczeniu. Należy stosować środki, które przeznaczone są osobno do czyszczenia mebli i osobno do pielęgnacji mebli. Odradzamy używanie preparatów w aerozolu. Wszystkie preparaty do pielęgnacji mogą być nakładane tylko na dobrze oczyszczoną powierzchnię.
  4. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy przeprowadzić próbę w miejscu niewidocznym, aby sprawdzić reakcję mebla na dany preparat - dzięki temu uniknie się ewentualnego uszkodzenia/odbarwienia powierzchni.
  5. Środki do czyszczenia i pielęgnacji należy używać w prawidłowy sposób. Nie należy nanosić preparat bezpośrednio na mebel, ale należy nasączyć nim miękką ściereczkę z mikrofibry lub z filcu i dopiero wówczas czyścić nim mebel. Zalecamy stosowanie innej ściereczki do nanoszenia preparatu i innej ściereczki do usunięcia rozpuszczonego brudu. Ściereczka zawsze musi być czysta. Meble drewniane należy przecierać zawsze zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna. Po wyczyszczeniu mebla z brudu/kurzu, należy nałożyć na niego miękką ściereczką środek pielęgnujący i rozprowadzić go na całej powierzchni - środek ten należy nakładać zgodnie z instrukcją producenta preparatu oraz na całkowicie suchy mebel. Po kilku minutach kolejną czystą ściereczką należy usunąć nadmiar preparatu pielęgnacyjnego, polerując delikatnymi ruchami powierzchnię drewna.
  6. Należy systematycznie konserwować meble. W przypadku mebli olejowanych i woskowanych - olej lub wosk należy uzupełniać co najmniej 2-3 razy w roku, a najlepiej średnio co 3 miesiące. Woski należy rozprowadzać miękką ściereczką zawsze zgodnie z kierunkiem usłojenia drewna. Brak systematycznej konserwacji mebli woskiem lub olejem może doprowadzić do wysuszania drewna, a w konsekwencji do jego pękania. Meble lakierowane warto odświeżać preparatami, które przywracają blask w przypadku mebli lakierowanych na wysoki połysk lub zmatowią błyszczącą powierzchnię mebli wykańczanych lakierami matowymi. Przed przystąpieniem do konserwacji należy dokładnie wyczyścić mebel z kurzu i brudu. Większe przebarwienia lub rysy można usunąć stosując drobnoziarnisty papier ścierny. Po wyrównaniu powierzchni należy bardzo dokładnie usunąć wszelki pył.
  7. Stawiając naczynia na blacie mebla należy zawsze stawiać je na odpowiednich podkładkach, które zatrzymują temperaturę naczynia - stawianie naczyń z zimnymi lub gorącymi płynami może powodować powstawanie śladów i odbarwianie powierzchni mebla. 
  8. Rozlane płyny na meblu należy natychmiast usunąć używając do tego papierowego ręcznika bądź bibuły, aby woda nie została wchłonięta przez mebel - należy je delikatnie przykładać do mebla do momentu wchłonięcia całego płynu i osuszenia powierzchni mebla, nie należy nimi trzeć i pocierać powierzchni mebla. Jeżeli mebel pokryty jest środkami wodnorozpuszczalnymi, każdy płyn może spowodować odbarwienia jego powierzchni.
  9. Nie należy dopuszczać do rozlania płynów kolorowych (wino, soki, kawa itp.), ponieważ może to spowodować odbarwienia na powierzchni mebla. Jeżeli mebel pokryty jest środkami wodnorozpuszczalnymi, każdy płyn może spowodować odbarwienia jego powierzchni.
  10. Na meblach nie należy kłaść mokrych lub wilgotnych przedmiotów.
  11. Na meblach nie należy kłaść przedmiotów z ostrymi krawędziami/elementami. Należy chronić meble przed zarysowaniami.
  12. W przypadku, gdy mebel barwiony jest środkami wodnorozpuszczalnymi, nie wolno dopuszczać do kontaktu mebla z płynem, ponieważ może to spowodować odbarwienia, których już się nie usunie.
  13. Meble należy utrzymywać w równej temperaturze i stabilnej wilgotności powietrza: wahania wilgotności i temperatury mogą powodować pęcznienie lub kurczenie się drewna, powodując nierówności i małe pęknięcia. Najlepsze warunki dla ochrony mebli to temp. około 20°C i wilgotność około 45% - 60%. Cykliczne zmiany temperatury w nieogrzewanym środowisku (chłodniej w nocy, cieplej w dzień) mogą powodować pęknięcia mebla.

Należy pamiętać, że nawet w pomieszczeniach o prawidłowej, stabilnej temperaturze i wilgotności na meblach drewnianych mogą pojawić się drobne szczeliny, pory lub nawet odchylenia od pierwotnego kształtu - drewno jest materiałem naturalnym, które reaguje na działanie warunków zewnętrznych, oddycha i "pracuje".

  1. Meble należy ustawiać z dala od źródeł ciepła (np. grzejniki) i od źródeł chłodzenia oraz otworów wentylacyjnych - odległość od nich powinna wynosić co najmniej 1,5 metra.
  2. Mebli nie należy ustawiać na podłodze z ogrzewaniem podłogowym, może to spowodować uszkodzenia mebla (pęknięcia, rozchodzenie się drewna).
  3. Należy unikać narażenia mebli na bezpośrednią ekspozycję światła słonecznego - może ono wysuszyć drewniane meble i zadziałać wybielająco na drewno i wykończenia.
  4. Powierzchnie malowane należy chronić przed narażeniem na tarcie o inny element, przed obijaniem o inne elementy oraz przed zarysowaniem. W tym celu należy zachować ostrożność przy otwieraniu i zamykaniu drzwi oraz szuflad. 

 

Meble tapicerowane


Wszystkie meble tapicerowane z kolekcji Lawendowa Prowansja oraz Tarnobrzeg wykonywane są ręcznie z wykorzystaniem ram z drewna, płyty wiórowej oraz pianek wypełniających. W przypadku mebli tapicerowanych z innych kolekcji informacja o materiale, z którego są wykonane, znajduje się każdorazowo na karcie mebla. Po wyjęciu mebla z opakowania mogą występować zagniecenia materiału tapicerki - po pewnym czasie pozostawania w temperaturze pokojowej, odzyska ona swój prawidłowy kształt. Podczas użytkowania mebli dochodzi do zmiany sprężystości poduch, siedzisk oraz oparć, zwłaszcza w miejscach najczęściej użytkowanych - jest to naturalna cecha mebli tapicerowanych. 

Podczas użytkowania, czyszczenia oraz konserwacji mebli tapicerowanych należy stosować się do poniższych instrukcji. Niezastosowanie się do nich może spowodować uszkodzenie mebla. Uszkodzenia powstałe w ten sposób nie będą uwzględnione jako reklamacja:

  1. Pomieszczenie, w którym stoją meble, powinno być prawidłowo wentylowane, powinna być w nim utrzymywana stabilna temperatura oraz wilgotność. Gwałtowne zmiany temperatury, wilgotności doprowadzą do uszkodzenia elementów drewnianych w meblach, a także niektórych rodzajów tapicerki (zwłaszcza skórzanej). Najlepsze warunki dla ochrony mebli to temp. około 20°C i wilgotność około 45% - 60%. Meble powinny stać w odległości co najmniej 1,5 metra od wszelkich źródeł ciepła oraz otworów wentylacyjnych.
  2. Aby zminimalizować blaknięcie tkaniny i elementów drewnianych, zalecamy umieszczenie tapicerowanych elementów w miejscu, w którym nie będą narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
  3. Ciasne, przymocowane poduszki siedziska i oparcia mogą się rozciągać i marszczyć podczas użytkowania. W łatwy sposób można przywrócić im wygląd,wygładzając powierzchnię i wsuwając nadmiar tapicerki po bokach siedziska lub oparcia. Należy regularnie odwracać zdejmowane poduszki, aby zapewnić równomierne ich zużycie i wydłużyć ich żywotność. 
  4. Kurz i brud powodują szybsze zużycie tapicerki, zalecamy zatem regularne (przynajmniej raz na tydzień) jej odkurzanie odkurzaczem z nasadką do tapicerki. Moc ssania powinna być najmniejsza, dostosowana do odkurzania mebli. Tapicerka skórzana powinna być odkurzana szczotką z miękkim włosiem, aby uniknąć jej zarysowania i uszkodzenia. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe oczyszczenie z kurzu, sierści zwierząt, okruchów zwłaszcza w zagłębieniach między siedziskami, a także w szwach.
  5. Do czyszczenia punktowego należy używać środka czyszczącego, który odpowiada danej tkaninie lub skórze. Zalecamy przetestować wybrany środek czyszczący w niewidocznym miejscu. Nigdy nie należy używać używać środków odplamiających zawierających wybielacz lub alkohol. Najlepsze rezultaty uzyska się usuwając plamy natychmiast: należy usunąć jak najwięcej płynu ręcznikiem papierowym lub bibułą, aby zapobiec jego wchłonięciu przez tkaninę. Nie wolno pocierać, trzeć tkaniny. W przypadku uporczywych plam i ogólnego czyszczenia należy skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się czyszczeniem tapicerki.
  6. Meble wykończone tkaniną skórzaną należy regularnie, co najmniej co pół roku, konserwować specjalnymi preparatami do mebli skórzanych. Dzięki temu skóra zachowa odpowiednią elastyczność i nie będzie pękać. Nie należy używać tłuszczy, wosków i olejków nieprzeznaczonych do pielęgnacji skóry w meblach tapicerowanych, ponieważ takie zabiegi z biegiem czasu doprowadzą do uszkodzenia skóry, która w skrajnych wypadkach może zacząć gnić lub pleśnieć (oleje, woski i inne tłuszcze niededykowane tapicerce skórzanej w meblach pozostawiają na ich powierzchni tłustą warstwę, która uniemożliwia oddychanie skórze, powodując wzrost wilgotności w materiale). Meble z tkaniną skórzaną powinny stać w pewnej odległości (co najmniej 2 metry) od grzejników i wszelkich źródeł ciepła oraz otworów wentylacyjnych: gwałtowne zmiany temperatury, zbyt wysoka temperatura będą powodować wysuszanie skóry, twardnienie jej, utratę elastyczności i w dalszej konsekwencji pękanie. W pomieszczeniu, w którym stoją meble skórzane, musi być utrzymywana właściwa wilgotność powietrza (45%-60%), ponieważ tak, jak w przypadku mebli drewnianych i elementów drewnianych w meblach tapicerowanych, skóra w przypadku nieprawidłowej wilgotności ulegnie uszkodzeniu: przy zbyt dużej przesuszeniu i pękaniu, przy zbyt małej marszczeniu. Na skórze nie wolno kłaść mokrych przedmiotów.
  7. Tapicerki typu welur, aksamit, szenil, które posiadają na swej powierzchni włos, należy regularnie rozczesywać, stosując do tego szczotkę z bardzo miękkiego włosia.
  8. W przypadku mebli wyposażonych w zdejmowane pokrowce, pokrowce te należy czyścić zgodnie z informacją umieszczoną przez producenta na etykiecie. W przypadku prania należy je prać po odwróceniu na lewą stronę z zasuniętym zamkiem błyskawicznym. Należy je prać osobno, bez innych materiałów. Nie należy używać wybielaczy oraz środków zmiękczających. Przed rozłożeniem/powieszeniem do suszenia należy je rozciągnąć bardzo delikatnie w każdą stronę. Konsekwencją prania pokrowców może być odbarwienie ich tkaniny, jej blaknięcie. Z czasem mogą występować w wyniku prania lub chemicznego czyszczenia rozbieżności i różnice w wybarwieniu pokrowców z tapicerowanym korpusem mebla.
  9. Należy pamiętać o tym, że niektóra odzież, która wykończona jest materiałami farbowanymi i niezabezpieczonymi przed migracją barwników, może spowodować zafarbowanie tapicerki, w tym skóry. W przypadku powstania takich przebarwień należy usunąć je specjalnymi do tego celu preparatami lub skontaktować się z profesjonalną firmą czyszczącą meble tapicerowane.
  10. Coroczne profesjonalne czyszczenie zapewni doskonały wygląd tapicerki.

 

 

Pielęgnacja i użytkowanie mebli metalowych, szklanych blatów

  1. W przypadku barwionych blatów, blatów z barwionych płyt, przyciemnianych, blatów metalowych należy zawsze używać pod naczynia odpowiednich podkładek, które zatrzymują temperaturę naczynia - stawianie naczyń z zimnymi lub gorącymi płynami może powodować powstawanie śladów i odbarwianie powierzchni blatu. Nie należy dopuszczać do rozlania płynów na meblach metalowych, zwłaszcza płynów kolorowych (wino, soki, kawa itp.), ponieważ może to spowodować odbarwienia na powierzchni mebla.
  2. Na blatach barwionych środkami wodnorozpuszczalnymi nie należy kłaść mokrych lub wilgotnych przedmiotów.
  3. Należy stosować właściwe środki do pielęgnacji mebli - inne środki stosujemy do mebli o konstrukcji drewnianej, inne do szkła dymnego, transparentnego, inne do elementów barwionych środkami wodnorozpuszczalnym, a inne do mebli o elementów metalowych. Należy zawsze sprawdzać na etykietce do jakiego mebla przeznaczony jest dany preparat. Nie polecamy kupowania uniwersalnych środków dwa w jednym, które mają jednocześnie czyścić i pielęgnować. Polecamy stosowanie takich środków, które przeznaczone są osobno do czyszczenia, osobno do pielęgnacji mebli. Odradzamy używanie preparatów w aerozolu. Niewłaściwe środki mogą spowodować powstanie przebarwień na metalowych elementach mebla.
  4. Środki do czyszczenia i pielęgnacji należy używać w prawidłowy sposób zgodnie z informacjami producenta danego preparatu. Niewłaściwe używanie preparatów czyszczących może spowodować powstanie przebarwień na metalowych elementach mebla. Do czyszczenia zalecamy stosowanie miękkich ściereczek z mikrofibry, nie wolno stosować papierowych ręczników ani innych twardszych ściereczek.
  5. Należy chronić elementy szklane, metalowe przed zarysowaniami ostrymi przedmiotami.

 

Pielęgnacja blatów marmurowych

Blaty marmurowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnej konserwacji. Dzięki przestrzeganiu poniższych zasad i odpowiedniej pielęgnacji oraz regularnej konserwacji właściwym środkiem impregnującym, będziecie Państwo mogli się cieszyć idealnym wyglądem blatu przez wiele, wiele lat.

Podczas użytkowania, czyszczenia oraz impregnowania marmurowych blatów należy stosować się do poniższych instrukcji i zaleceń:

  1. Przed pierwszym użyciem blat należy zaimpregnować przeznaczonym do tego celu profesjonalnym środkiem, dostosowanym do konkretnego gatunku marmuru czyli do odmiany carrara. Impregnowanie blatu należy powtarzać regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta stosowanego środka – systematyczne nakładanie warstwy impregnującej, zapobiegnie wnikaniu wody oraz innych płynów głęboko do wnętrza marmuru.
  2. Należy regularnie przemywać blat ciepłą wodą – po przemyciu należy wytrzeć go do sucha miękką szmatką, np. z mikrofibry albo z naturalnej lub syntetycznej irchy.
  3. Należy chronić blat przed kontaktem z kwasami, olejami i innymi tłuszczami, winem, kawą, colą, barwiącymi przyprawami, barwiącymi środkami do pielęgnacji i farbowania włosów, owocami, kolorowymi maseczkami i innymi kosmetykami.
  4. Należy zabezpieczyć blat przed zbyt długim kontaktem z substancjami alkalicznymi np. mydłem potasowym.
  5. Rozlane płyny (woda, tłuszcze i inne) należy natychmiast delikatnie usunąć, używając do tego papierowego ręcznika bądź bibuły, aby woda nie została wchłonięta przez mebel - należy je delikatnie przykładać do mebla do momentu wchłonięcia całego płynu i osuszenia powierzchni mebla, nie należy nimi trzeć i pocierać powierzchni blatu.
  6. Stawiając naczynia na blacie należy zawsze stawiać je na odpowiednich podkładkach, które zatrzymują temperaturę naczynia - stawianie naczyń z zimnymi lub gorącymi płynami może powodować powstawanie śladów i odbarwianie powierzchni blatu. 
  7. Na blacie nie należy kłaść przedmiotów z ostrymi krawędziami/elementami. Należy chronić blat przed zarysowaniami.
  8. Należy stosować właściwe i profesjonalne środki do pielęgnacji i impregnacji marmuru – dostosowanych do konkretnego gatunku marmuru czyli do odmiany carrara. Nigdy nie należy używać środków odplamiających zawierających wybielacz, chlor, alkohol, oleje silikonowe, Nie wolno stosować środków z kwaśnym oraz
    z zasadowym PH. Należy zawsze sprawdzać na etykietce do jakiego materiału przeznaczony jest dany preparat. Nie należy stosować uniwersalnych środków dwa/trzy w jednym, które mają jednocześnie czyścić, pielęgnować oraz impregnować. Takimi preparatami ani nie usunie się całkowicie brudu z mebli, ani ich odpowiednio się nie zakonserwuje po czyszczeniu. Należy stosować środki, które przeznaczone są osobno do czyszczenia, osobno do pielęgnacji i osobno do impregnowania. Odradzamy używanie preparatów w aerozolu. Wszystkie preparaty do pielęgnacji oraz do impregnowania mogą być nakładane tylko na dobrze oczyszczoną powierzchnię.
  9. Przed przystąpieniem do czyszczenia należy przeprowadzić próbę w miejscu niewidocznym, aby sprawdzić reakcję marmuru na dany preparat - dzięki temu uniknie się ewentualnego uszkodzenia/odbarwienia powierzchni.
  10. Środki do czyszczenia, pielęgnacji oraz impregnowania należy używać w prawidłowy sposób. Nie należy nanosić preparat bezpośrednio na mebel, ale należy nasączyć nim miękką ściereczkę z mikrofibry lub z filcu i dopiero wówczas czyścić nim mebel. Zalecamy stosowanie innej ściereczki do nanoszenia preparatu i innej ściereczki do usunięcia rozpuszczonego brudu. Ściereczka zawsze musi być czysta.
  11. W przypadku powstania na blacie przebarwień, zacieków, plam zalecamy zastosowanie profesjonalnych preparatów do ich usunięcia lub zlecenie czyszczenia profesjonalnej firmie. Nie zalecamy stosowania środków i sposobów domowych.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Rejestracja

Infolinia sklepu:

71 725 45 00

sklep@milemaison.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium