PRODUKTY TYGODNIA

 

Informacja o kosztach dostawy

 

 Kontakt do sklepu Mile Maison

 

Magia szkła La Rochère

O czym powinien być pierwszy artykuł do nowo otwartego sklepu? Przyznam się, że zastanawiałam się nad tym długi czas, by ostatecznie podjąć decyzję, że niezwykłe francuskie szkło absolutnie zasługuje na pierwszeństwo. Szkło produkowane przez najstarszą we Francji hutę szkła – La Rochère.

SZKŁO FRANCUSKIE LA ROCHERE

Szkło La Rochère, kieliszki do wina, szklane karafki, kielichy do wody, szklanki… Absolutnie fantastyczne jest to, że niemal każda kolekcja to dotyk historii Francji. Trzymając zatem w ręku kielich La Rochère, możesz przenieść się na magiczne uliczki Paryża, w romantyczne czasy napoleońskie, możesz poczuć się jak w niepowtarzalnym Wersalu lub jak D'Artagnan, który jako członek gwardii królewskich muszkieterów, niejeden raz uczestniczył w królewskich biesiadach.

Gdy poszukiwaliśmy asortymentu do naszego sklepu, szkło francuskie zachwyciło nas w jednej sekundzie, a w drugiej było już postanowione – nie może go u nas zabraknąć. W trzeciej i w kolejnych zdecydowaliśmy o tym, które kolekcje będziemy chcieli Wam zaproponować. Wybraliśmy pełną magii kolekcję Lyonnais i pełną uroku wesołą kolekcję Abeilles.

 

La Rochere ABEILLES

Abeille po  francusku to pszczoła i to pszczołą właśnie, która od czasów Napoleona stała się ważnym symbolem dla Francji, ozdobione są kielichy, szklanki i karafka, które znajdziecie w naszym sklepie tutaj.

Pszczoła została przez Napoleona uznana za symbol jego panowania i umieszczana była na wielu przedmiotach codziennego użytku, które towarzyszyły Napoleonowi w jego „podróżach”. Tak właśnie narodziła się słynna „napoleońska Bee".

 

Szkło La Rochere Kielichy i szklanki Abeille z pszczołą

 

La Rochere LYONNAIS

Lyonnais – nazwa tej subtelnej i niezwykle stylowej kolekcji pochodzi od francuskiej prowincji Lyonnais, obecnie znajdującej się w departamencie Rodan. Kielichy i szklanki Lyonnais to wyjątkowo piękna struktura szkła, zdecydowane szlify, w których wesoło odbija się słońce i nostalgicznie mienią płomienie świec. To wyjątkowe barwy ametystu, pięknej szarości, które przegonią nudę z każdego wnętrza.

 

La Rochere kielichy i szklanki kolekcji Lyonnais

 

SZCZYPTA HISTORII

W 1475 Simon de Thusac zakłada we wschodniej części Francji, w małej wiejskiej okolicy pomiędzy Szampanią i Alzacją, fabrykę szkła. Najstarsza huta szkła we Francji z siedzibą w lasach Lotaryngii, przez kilkaset lat zachowuje tradycyjną sztukę szkła dmuchanego w tandemie i łączy ją z najnowszymi procesami produkcyjnymi. W 2009 roku za podtrzymywanie dawnych umiejętności i tradycji producentów szkła, La Rochere otrzymuje wyróżnienie: "Patrimoine vivant": za wierność tradycji, historii i ochronę dziedzictwa traktowanego już jako dziedzictwo narodowe.

 

DOSKONAŁOŚĆ LA ROCHERE

Dlaczego to szkło jest tak doskonałe? Bo to nie tylko magia i niepowtarzalne wzornictwo o owej doskonałości świadczą. Tak, jak jest krystalicznie czyste i nieskazitelnie piękne, tak jest również trwałe i wytrzymałe. Nie tylko wspaniale zaprezentuje się na eleganckim i stylowym stole, ale znakomicie sprosta najzwyklejszym codziennym czynnościom.

Wiosenne i letnie wieczory na werandzie?

Siedzisz na wygodnym fotelu, na dworze zmierzcha, wsłuchujesz się w delikatny szum drzew, w subtelny śpiew ptaków, dookoła migoczą wesołe płomyki świec, które palą się w lampionach, w świecznikach… a Ty patrzysz jak w trzymanym przez Ciebie kielichu Lyonnais gra światło, jak niezwykle odbija się od jego struktury. Błogi odpoczynek, cisza, bliskość natury i niepowtarzalny styl i elegancja francuskiego szkła. Chwilo trwaj!

A może piknik na trawie w ciepłe, letnie popołudnie?

Koc w kratę ułożony na soczystej trawie, wiklinowy kosz, przygotowane wcześniej pyszności, śmiech „współpiknikowiczów”, wesołe rozmowy… i świeżo wyciśnięta z cytryn lemoniada lub po prostu woda mineralna z listkiem pachnącej mięty prosto z kieliszków Abeille… mmmm… rozkosz!

Wieczorne pogaduchy z przyjaciółmi?

Radosne rozmowy, zaraźliwy śmiech, siedzisz z podwiniętymi nogami na wiszącej ławce w ogrodzie, rozmawiacie o wszystkim i o niczym, jest wesoło, radośnie, jest tak, jak powinno być. Uwielbiasz swoich przyjaciół. Któryś z nich znów powiedział coś zabawnego, parskacie głośnym śmiechem, stukacie się wesoło kielichami Lyonnais Ametyst – jest pięknie!

Uroczyste i stylowe przyjęcie?

Już za kilka minut przychodzą goście, chodzisz po całym mieszkaniu i zastanawiasz się, czy wszystko zostało dopilnowane, zapięte na ostatni guzik. Krytycznym wzrokiem przyglądasz się nakrytemu stołowi i wyobrażasz go sobie oczami tych, którzy za chwilę tu wejdą i zobaczą go pierwszy raz: obrus wyprasowany, kwiaty w wazonie świeże, stylowa ceramika dopracowana w najdrobniejszym szczególe, sztućce ułożone tak, jak należy, wspaniałe kielichy i szklanki Lyonnais dopełniają całości. Słońce odbija się w szlifowanych łezkach, karafka błyszczy wypełniona ulubionym winem… Uśmiechasz się! Jest idealnie… Rozlega się dźwięk dzwonka… Idą! Z radością idziesz ich przywitać.

 

Zakochaj się w La Rochere… Zakochaj się w szkle pełnym magii i niepowtarzalnego uroku, dzięki któremu nie tylko poczujesz niezwykły klimat Francji, ale i przeniesiesz się na romantyczne, francuskie uliczki, poczujesz atmosferę wersalskiego pałacu... zakochaj się w szkle, które znajdziesz w naszym sklepie tutaj i wprowadź niepowtarzalny styl i szyk do swoich wnętrz, podkreślając ich wyjątkowość.

 

Logo La Rochere

Newsletter

Nie chcesz, by ominęły Cię informacje o nowościach i promocjach?

Certyfikat SSL 

Copyright MileMaison.pl | Shoper.pl

Sklep internetowy Shoper.pl