Meble Prowansalskie na zamówienie

Meble prowansalskie na zamówienie

Meble prowansalskie, które oferujemy w naszym internetowym sklepie z kolekcji Muszyna oraz meble z kolekcji Lawendowa Prowansjato stylowe meble z drewna, które wzorowane są na tradycyjnych meblach francuskich i niejednokrotnie są wierną kopią mebli z XVIII i XIX wieku. Meble te są kwintesencją harmonii, wdzięku i stylu i wprowadzą do Twoich wnętrz niepowtarzalny urok. Meble z tej kolekcji to meble na zamówienie, dzięki czemu Ty decydujesz o ostatecznym ich wyglądzie: możesz wybrać kolor i sposób wykończenia. Zaproś prowansalski styl do swoich wnętrz, poczuj magię lawendowych wzgórz i dodaj swoim wnętrzom indywidualności, dzięki niepowtarzalnym meblom na zamówienie z kolekcji Muszyna i Lawendowa Prowansja. Ogromną zaletą wzornictwa mebli z tych kolekcji jest to, że niezwykle wiernie oddają one także stylistykę mebli rustykalnych, mebli w stylu wiejskim, mebli w stylu shabby chic, a także stylistykę mebli klasycznych. Wiele modeli wspaniale komponuje się z modnym i wytwornym stylem Hampton i ekskluzywnym stylem nowojorskim. Wybraną stylistykę podkreślisz wybierając odpowiedni sposób wykończenia danego mebla. Dzięki temu z łatwością zaaranżujesz każde pomieszczenie w wymarzonym stylu klasycznym, w stylu rustykalnym, w stylu angielskim, w stylu prowansalskim, w stylu Hampton, w stylu nowojorskim, w stylu wiejskim, czy też w stylu shabby chic. Jeśli marzysz o eleganckim stylu Hampton i stylu nowojorskim wybierz wykończenia mebla malowane: czyste barwy bieli, czerni wspaniale komponują się z ekskluzywnym klimatem amerykańskich apartamentów i domów. Jeśli Twoim stylem jest styl rustykalny lub styl wiejski proponujemy Ci wykończenie woskiem, aby zachować naturalną barwę drewna, która zostanie podkreślona przez wybrany kolor wosku lub wykończenie metodą szczotkowania, która nadaje meblu wyjątkowego charakteru. Do stylu klasycznego wspaniale pasują meble z rzeźbionymi elementami, z dekoracyjnymi pilastrami bocznymi, dekoracyjnymi wieńcami i ozdobnymi płycinami malowane na jednolite barwy bieli, ecru, czerni, szarości, a także meble wykonane metodą szczotkowania: meble prezentują się wówczas niezwykle wytwornie i elegancko. Styl shabby chic i styl wiejski to meble, które mają prezentować się jak meble znalezione na babcinym strychu lub odkryte na pchlim targu, dlatego też idealnym wykończeniem będzie malowanie z postarzaniem lub wykończenie metodą: kolor na kolorze. Meble prowansalskie sprawiają, że wnętrze zyskuje duszę, a przestaje być jedynie powieleniem modnych trendów. Zwróć uwagę na piękne płyciny frontów, na dekoracyjne rzeźbienia, na ozdobne ścianki wewnętrzne, stylowe okucia, na niezwykle piękne toczone nogi i na wszelkie elementy zdobnicze, podkreślające styl mebli. To meble, którym każdym detalem przybliżają odległą krainę słonecznej Prowansji, sprawiając, że we wnętrzu niemal unosi się subtelny zapach aromatycznej lawendy. Zaczaruj swój dom meblami prowansalskimi i pokochaj swoje wnętrza jeszcze bardziej!

 

Poniżej znajdziesz informacje na temat mebli:

I. Meble prowansalskie z kolekcji Muszyna

II. Meble prowansalskie z kolekcji Lawendowa Prowansja

 

I. Meble prowansalskie z kolekcji Muszyna

Meble prowansalskie z kolekcji Muszyna są wykonywane na indywidualne zamówienie, według wskazanej specyfikacji. Zamawiając meble prowansalskie z kolekcji Muszyna możesz wybrać: kolor mebla, sposób wykończenia mebla, okucia meblowe. Meble z kolekcji Muszyna wykonywane są z następujących gatunków drewna:

1. Drewno sosnowe w całości (w standardzie)

2. Połączenie drewna sosnowego i drewna dębowego: np. blat dębowy, reszta sosna.

3. Drewno dębowe w całości - w tym przypadku przygotowujemy zawsze indywidualną wycenę.

W przypadku zamówienia mebla w kombinacji sosna i dąb, muszą być zastosowane dwa różne kolory, ponieważ inne kolory stosowane są do sosny, a inne do dębu.

 

Ostateczna cena mebla zależy natomiast od:

- od rodzaju drewna

- wybranego sposobu wykończenia (np. wosk, malowanie, szczotkowanie, dwa różne kolory itp).

- wymiarów mebla (w przypadku dostępności tego samego modelu w różnych wymiarach np. stół, łóżko)

 

 

Dostępne wykończenia:

 

Surowe drewno

Mebel w surowym drewnie wyszlifowany, wygładzony i przygotowany do samodzielnego malowania.

 

Mebel woskowany

Woskowanie - mebel pokrywany jest barwionym woskiem do mebli. Efekt końcowy: mebel w naturalnym kolorze drewna podkreślony określonym wybarwieniem.

Jeśli wybierasz ten sposób wykończenia, możesz wybrać następujące kolory wosku:

Wosk P001 Wosk P002 Wosk P056 Wosk P062

Wosk P001

Wosk P002

Wosk P056

Wosk P062

 

 

Mebel malowany

Malowanie na jeden kolor - jest to ręczne malowanie ekologiczną farbą wodną o półmatowej, satynowej fakturze powierzchni mebla. Na powierzchni mebla widoczna jest subtelna faktura pędzla. Mebel pokryty jest w całości farbą - jednolicie bez przetarć. Efekt końcowy: mebel jednolicie pomalowany wybranym kolorem, bez przetarć.

Malowanie z postarzaniem w wybranym kolorze - jest to ręczne malowanie ekologiczną farbą wodną o półmatowej, satynowej fakturze powierzchni mebla, a następnie postarzenie powierzchni mebla, które polega na imitacji autentycznego zużycia mebla, poprzez delikatne przeszlifowanie eksponowanych krawędzi mebla do powierzchni naturalnego drewna. Na powierzchni mebla widoczna jest subtelna faktura pędzla.  Efekt końcowy: mebel pomalowany wybranym kolorem z przetarciami (postarzony).

 

Jeśli wybierasz sposób wykończenia: malowanie na jeden kolor lub malowanie z postarzaniem, możesz wybrać następujące kolory farby:

Kolor czarny

 P003

P004

P008

P010

P013

 P015

P022

 P023

P024

P025

         
  P028 P029 P030 P031 P032
         
P038 P039 P041 P042 P043
         
P044 P045 P046 P047 P050
         
P051 P053 P054 P055 P075
         
P076 P077 P078    

 

 

Kolor na kolorze i przecieranie

Jest to ręczne malowanie całego mebla najpierw jednym kolorem, a następnie ręczne pomalowanie całego mebla drugim, innym kolorem (np. na szary kolor nakłada się kolejną warstwę np. koloru białego). Kolejnym krokiem jest wykonanie na krawędziach i innych eksponowanych miejscach mebla przetarć do koloru bazowego (np. zewnętrzny kolor biały przecieramy na krawędziach, aby uwidocznić fragmenty koloru szarego). Efekt końcowy: mebel wyraźnie postarzony.

Jeśli wybierasz ten sposób wykończenia, możesz wybrać następujące kombinacje kolorystyczne:

P003+P029a P004+P008a P004+P010a P004+P030a P028+P024a
         
 P028+P025a P028+P032a  P029+P003a   P029+P025a P029+P030a 
         
 P030+P004a  P031+P029a      

 

 

Dwa lub trzy kolory

W każdym meblu poszczególne części mebla mogą być wykończone na różne sposoby np. korpus komody może być malowany, a blat woskowany, korpus regału może być malowany na biało, a wnętrze regału szczotkowane, blat stołu może być dębowy, a nogi malowane na biało z postarzeniem itd. Możliwości doboru kolorów są dowolne. Efekt końcowy: mebel w różnych kolorach.

Jeśli wybierasz ten sposób wykończenia, kolor możesz wybierać ze wszystkich wykończeń: z wosku, z malowania, z kolor na kolorze, ze szczotkowania i ze szczotkowania głębokiego.

 

Mebel szczotkowany

Szczotkowanie i szczotkowanie głębokie. Szczotkowanie głębokie jest dostępne dla wybranych modeli produkowanych mebli. Efekt końcowy: mebel na powierzchni ma nierównomierną strukturę, pod palcami wyczuwalne są wgłębienia i rowki. Im głębsze szczotkowanie, tym rowki są głębsze i wyraźniejsze.

Jeśli wybierasz szczotkowanie możesz wybrać następujące wybarwienia szczotkowania:

 
P037 P057  

 

Jeśli wybierasz szczotkowanie głębokie możesz wybrać następujące wybarwienia szczotkowania:

P064 P065 P066 P067 P068
         
 P070  P071 P072 P074 P079

 

 

Kolory do drewna dębowego

Do blatów dębowych stosowane są odrębne kolory niż dla mebli sosnowych. Istnieje możliwość wykonania całego mebla w dębie. Aby poznać cenę mebla wykonanego w całości z  drewna dębowego, poproś o wycenę naszych konsultantów, podając symbol wybranego koloru do dębu.  Drewno dębowe to kolory:

Dąb malowany na biało Dąb bielony Dąb P037 Dąb
 P020 dąb malowany na biało  P035 dąb bielony (olej)  P037 (bejca+lakier)  P058 (bejca+lakier)
dąb dąb Dąb Dąb
P059 (olej) P060 (olej) P061 (lakier) P063 (lakier)

 

 

 

 

Dostępne okucia:

 

Każdy mebel możesz zamówić również bez uchwytów i bez gałek meblowych, aby móc je wybrać we własnym zakresie. Zamówienie mebla bez okuć nie zmniejsza ceny mebla. Jeśli w meblu z oferty są gałki drewniane, a chcesz zamienić je na metalowe, do ceny mebla zostanie doliczona dodatkowa opłata za każdą gałkę. Opłata ta jest uzależniona od wybranej gałki.

Uwaga: od października 2017 nie są dostępne okucia: FS-3-150-AL, FS-3-150-ANL, FS-3-96-AL, FS-3-96-ANL

 

Okucia meblowe Muszyny

 

 Okucia meblowe Muszyna

 

Okucia

 

 Okucia Muszyna

 

 

 

 

II. Meble prowansalskie z kolekcji Lawendowa Prowansja

Meble prowansalskie z kolekcji Lawendowa Prowansja są wykonywane na indywidualne zamówienie, według wskazanej specyfikacji. Zamawiając meble prowansalskie z kolekcji Lawendowa Prowansja możesz wybrać: kolor mebla, sposób wykończenia mebla, okucia meblowe. Meble z kolekcji Lawendowa Prowansja wykonywane są z drewna sosnowego.

 

Ostateczna cena mebla zależy od:

- wybranego sposobu wykończenia (np. wosk, malowanie, szczotkowanie, dwa różne kolory itp).

- wymiarów mebla (w przypadku dostępności tego samego modelu w różnych wymiarach np. stół, łóżko)

 

 

 

Dostępne wykończenia:

 

 

 

Kolory mebli prowansalskich

 

 

Mebel woskowany

Woskowanie - mebel pokrywany jest barwionym woskiem do mebli. Efekt końcowy: mebel w kolorze drewna podkreślony określonym wybarwieniem.

Kolory do wyboru: wosk ciemny, wosk angielski, wosk jasny, wosk jasny postarzany (imitacja pracy korników, dziurki, rysy).

 

 

Mebel malowany

Malowanie na jeden kolor bez przetarć - jest to ręczne malowanie ekologiczną farbą wodną o półmatowej, satynowej fakturze powierzchni mebla. Na powierzchni mebla widoczna jest subtelna faktura pędzla. Mebel pokryty jest w całości farbą - jednolicie bez przetarć. Efekt końcowy: mebel jednolicie pomalowany wybranym kolorem, bez przetarć.

Kolory do wyboru: biały, kość słoniowa, szaro-beżowy, ecru, szary jasny, szary, niebieski jasny, niebieski, błękit duński, śliwkowy, czerwony, różowy, taupe, beżowo-kremowy, beżowy, zielony, ośla skóra, antracyt, czarny, czekoladowy

  

Malowanie na jeden kolor z przetarciami - jest to ręczne malowanie ekologiczną farbą wodną o półmatowej, satynowej fakturze powierzchni mebla, a następnie postarzenie powierzchni mebla, które polega na imitacji autentycznego zużycia mebla, poprzez delikatne przeszlifowanie eksponowanych krawędzi mebla do powierzchni naturalnego drewna. Na powierzchni mebla widoczna jest subtelna faktura pędzla.  Efekt końcowy: mebel pomalowany wybranym kolorem z przetarciami (postarzony).

Kolory do wyboru: biały z przetarciami, kość słoniowa z przetarciami, szaro-beżowy z przetarciami, ecru z przetarciami, szary jasny z przetarciami, szary z przetarciami, niebieski jasny z przetarciami, niebieski z przetarciami, błękit duński z przetarciami, śliwkowy z przetarciami, czerwony z przetarciami, różowy z przetarciami, taupe z przetarciami, beżowo-kremowy z przetarciami, beżowy z przetarciami, zielony z przetarciami, ośla skóra z przetarciami, antracyt z przetarciami, czarny z przetarciami, czekoladowy z przetarciami.

 

 

Kolor na kolorze

Jest to ręczne malowanie całego mebla najpierw jednym kolorem, a następnie ręczne pomalowanie całego mebla drugim, innym kolorem (np. na szary kolor nakłada się kolejną warstwę np. koloru białego). Kolejnym krokiem jest wykonanie na krawędziach i innych eksponowanych miejscach mebla przetarć do koloru bazowego (np. zewnętrzny kolor biały przecieramy na krawędziach, aby uwidocznić fragmenty koloru szarego). Efekt końcowy: mebel wyraźnie postarzony. 

 

Kolory do wyboru: beżowo-kremowy na beżowym (mebel beżowy z przetarciami beżowo-kremowymi), biały na szarym (mebel biały z przetarciami szarymi), grafitowy na czarnym (mebel czarny z przetarciami grafitowymi), kość słoniowa na bordo (mebel w kolorze kości słoniowej z przetarciami bordowymi), szaro-beżowy na czekoladowym (mebel czekoladowy z przetarciami szaro-beżowymi), szary jasny na szarym (mebel ciemnoszary z przetarciami jasnoszarymi), szary na kości słoniowej (mebel w kolorze kości słoniowej z przetarciami szarymi).

 

Wykończenia specjalne

Wykończenia do wyboru: Kolor łupka, kolor piasku, stare drewno, drewno szarzone

  

Mebel szczotkowany

Efekt końcowy: mebel na powierzchni ma nierównomierną strukturę, pod palcami wyczuwalne są wgłębienia i rowki.

Wykończenia do wyboru:  szczotkowanie bielone, szczotkowanie ciemne, szczotkowanie jasne, szczotkowanie naturalne, szczotkowanie starzone, szczotkowanie szarzone

 

 

Na Twoje życzenie wysyłamy próbki kolorystyczne za pośrednictwem kuriera DPD. Koszt wysyłki pokrywa nasz sklep, a kaucja za próbki jest zwrotna. Możesz zamówić dowolną ilość próbek kolorystycznych wpłacając kaucję na konto sklepu. Kaucja za 1 próbkę to 10 zł.

Próbki te prosimy traktować jedynie jako informację i wskazówkę - drewno jest takim materiałem, że różnie przyjmuje ten sam kolor, zatem końcowy efekt może nieznacznie różnić się od koloru zaprezentowanego na próbce kolorystycznej. Zachęcamy jednak do zamówienia tych próbek, ponieważ to, jak kolory prezentują się na ekranie komputera zależy od indywidualnych ustawień monitora, mogą się one zatem nieznacznie różnić od kolorów rzeczywistych.

 

Jak zamówić próbki kolorystyczne?

1. Wybierz interesujące Cię kolory.

2. Wpłać kaucję na konto sklepu w wysokości 10 zł za 1 próbkę. Koszt wysyłki pokrywa nasz sklep. Kaucję zwrócimy Ci, gdy odeślesz nam próbki.

74 1140 2004 0000 3202 7482 0303 (mbank) MileMaison.pl Magdalena Dudzic ul. Bukowa 53 55-080 Smolec

3. Podaj nam nazwy lub numery próbek, które wybrałeś oraz dane do wysyłki: imię, nazwisko, adres, numer telefonu i e-mail (jeśli posiadasz). Numery próbek i adres do wysyłki możesz podać za pośrednictwem e-maila, pisząc wiadomość na adres: bok@milemaison.pl lub telefonicznie dzwoniąc na naszą infolinię: tel. 602 497 282.

 

Gdzie zwrócić próbki kolorystyczne?

 

Próbki odeślij nam pocztą listem poleconym lub kurierem na nasz adres: Mile Maison Magdalena Dudzic ul. Bukowa 53 55-080 Smolec

 

Jeśli nie znalazłeś interesującej Cię informacji, zapraszamy Cię serdecznie do kontaktu z naszymi konsultantami od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

 

Kontakt ze sklepem Mile Maison

Promocje
Komoda metalowa przeszklona Loft Belldeco
Komoda metalowa przeszklona Loft Belldeco
1 200,00 zł 1 120,00 zł
szt.
Świecznik Antique White niski
Świecznik Antique White niski
37,00 zł 23,00 zł
szt.
Komoda w stylu francuskim Catania 015
Komoda w stylu francuskim Catania 015
799,00 zł 749,00 zł
szt.
Doniczka prowansalska Fiore Blue A BELLDECO
Doniczka prowansalska Fiore Blue A BELLDECO
98,00 zł 85,00 zł
szt.
Nowości
Kredens biblioteka na książki
Kredens biblioteka na książki
7 172,00 zł
szt.
Komoda przeszklona
Komoda przeszklona
3 720,00 zł
szt.
Kredens biblioteczka
Kredens biblioteczka
3 813,00 zł
szt.
Komoda przeszklona
Komoda przeszklona
2 061,00 zł
szt.
Krzesło Leeds Belldeco
Krzesło Leeds Belldeco
1 180,00 zł
szt.
Biblioteka Leeds Belldeco
Biblioteka Leeds Belldeco
6 300,00 zł
Regał biały Bristol White Belldeco
Regał biały Bristol White Belldeco
4 160,00 zł
Biblioteka biała Bristol White Belldeco
Biblioteka biała Bristol White Belldeco
5 620,00 zł
szt.
Bestsellery
Wazon BELLDECO Latina SZ duży
Wazon BELLDECO Latina SZ duży
66,00 zł
Miseczka Belldeco Parma  x 2 szt.
Miseczka Belldeco Parma x 2 szt.
60,00 zł
szt.
Miska Madamme
Miska Madamme
26,50 zł
Talerz płaski Belldeco Parma L x 2 szt.
Talerz płaski Belldeco Parma L x 2 szt.
105,00 zł
Zazdrostka stylowa Madame biała duża
Zazdrostka stylowa Madame biała duża
69,00 zł
szt.
Krzesło w stylu francuskim RIMINI 028
Krzesło w stylu francuskim RIMINI 028
365,00 zł
szt.
Talerz Madamme 20cm
Talerz Madamme 20cm
23,30 zł
Talerz Madamme 25cm
Talerz Madamme 25cm
36,00 zł

Adres

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl