Producenci
Promocje
Lustro z ramą w wysokim połysku Rose Hill
Lustro z ramą w wysokim połysku Rose Hill

637,50 zł

Cena regularna: 750,00 zł

Najniższa cena: 750,00 zł
szt.
Stół modern classic 200 cm blat wysoki połysk złota podstawa Rose Hill
Stół modern classic 200 cm blat wysoki połysk złota podstawa Rose Hill

4 071,50 zł

Cena regularna: 4 790,00 zł

Najniższa cena: 4 215,20 zł
szt.
Eleganckie łóżko w wysokim połysku tapicerowany zagłówek Rose Hill
Eleganckie łóżko w wysokim połysku tapicerowany zagłówek Rose Hill

3 986,50 zł

Cena regularna: 4 690,00 zł

Najniższa cena: 4 690,00 zł
szt.
Nowoczesna szafka nocna na złotym stelażu Rose Hill
Nowoczesna szafka nocna na złotym stelażu Rose Hill

1 266,50 zł

Cena regularna: 1 490,00 zł

Najniższa cena: 1 490,00 zł
szt.

Meble drewniane

Meble drewniane na zamówienie 

Meble drewniane na zamówienie, które oferujemy w internetowym sklepie Mile Maison® z kolekcji Muszyna, Lawendowa Prowansja to stylowe meble z drewna wzorowane na tradycyjnych meblach francuskich, prowansalskich oraz gabinetowych meblach angielskich. Meble te niejednokrotnie są wierną kopią mebli z XVIII i XIX wieku. Wykonywane są w poszanowaniu dla tradycyjnych, dawnych metod rzemieślniczych, aby ich wygląd jak najwierniej oddał wygląd wykonywanych dawnej mebli na południu Francji do wiejskich domków i dworków, a także eleganckich mebli w stylu angielskim. Meble te są kwintesencją harmonii, wdzięku i stylu i wprowadzą do Państwa wnętrz niepowtarzalny urok. Meble z tej kolekcji to meble na zamówienie, dzięki czemu to Państwo decydujecie o ostatecznym ich wyglądzie: można wybrać kolor i sposób wykończenia. W zależności od wybranego sposobu wykończenia meble idealnie oddadzą estetykę sielskich mebli prowansalskich, pałacowych mebli francuskich lub eleganckich i wytwornych mebli w stylu angielskim. W kolekcji Muszyna można także wybrać rodzaj drewna, z którego wykonany zostanie mebel: w standardzie jest drewno sosnowe lub kombinacja drewna sosnowego z dębowym, ale oferujemy także opcję wykonanie każdego mebla z tej kolekcji z drewna dębowego - w takim przypadku zawsze przygotowujemy indywidualną wycenę.

Ogromną zaletą wzornictwa mebli z tych kolekcji jest to, że niezwykle wiernie oddają one także stylistykę mebli rustykalnych, w stylu wiejskim oraz shabby chic, a także estetykę wytwornych i szykownych mebli klasycznych. Wiele modeli wspaniale komponuje się z modnym stylem Hampton i ekskluzywnym stylem nowojorskim. Wybraną stylistykę można podkreślić wybierając odpowiedni sposób wykończenia danego mebla. Dzięki temu z łatwością zaaranżujecie Państwo każde pomieszczenie w wymarzonym stylu. Jeśli marzą Państwo o eleganckim stylu Hampton i stylu nowojorskim rekomendujemy wybranie wykończenia mebla malowane: czyste barwy bieli, czerni wspaniale komponują się z ekskluzywnym klimatem amerykańskich apartamentów i domów. Jeśli Państwa ulubionym stylem jest styl rustykalny lub styl wiejski proponujemy wykończenie woskiem, aby zachować naturalną barwę drewna, która zostanie podkreślona przez wybrany kolor wosku lub wykończenie metodą szczotkowania, nadającą meblu wyjątkowego charakteru. Do stylu klasycznego wspaniale pasują meble z rzeźbionymi elementami, z dekoracyjnymi pilastrami bocznymi, dekoracyjnymi wieńcami i ozdobnymi płycinami malowane na jednolite barwy bieli, ecru, czerni, szarości, a także meble wykonane metodą szczotkowania: meble prezentują się wówczas niezwykle wytwornie i elegancko. Styl shabby chic i styl wiejski to meble, które mają prezentować się jak meble znalezione na babcinym strychu lub odkryte na pchlim targu, dlatego też idealnym wykończeniem będzie malowanie z postarzaniem lub wykończenie metodą: kolor na kolorze.

Atutem mebli drewnianych z kolekcji Muszyna oraz Lawendowa Prowansja jest także możliwość zamówienia ich w drewnie surowym do samodzielnego wykończenia kolorystycznego. Przy takim zamówieniu otrzymujecie Państwo meble, które możecie pomalować / polakierować / zabejcować / zawoskować we własnym zakresie zakupionym przez siebie preparatem.

Meble drewniane sprawiają, że wnętrze zyskuje duszę, a przestaje być jedynie powieleniem modnych trendów. Drewno to najpiękniejszy materiał, naturalny i niepowtarzalny - i takie też będą Państwa wnętrza. To także meble, które podnoszą prestiż pomieszczenia. Zwróćcie Państwo uwagę na stylowe płyciny frontów, na dekoracyjne rzeźbienia, na ozdobne ścianki wewnętrzne, stylowe okucia, na niezwykle piękne toczone nogi i na wszelkie elementy zdobnicze, podkreślające styl mebli. To meble, którym każdym detalem przybliżają odległą krainę słonecznej Prowansji, sprawiając, że we wnętrzu niemal unosi się subtelny zapach aromatycznej lawendy. To także meble, które eleganckimi rzeźbieniami i monumentalnymi bryłami niemal dają odczuć zapach cygar, jaki unosi się często w angielskich gabinetach, szelest książek oxfordzkich bibliotek. Zaczarujcie Państwo swój dom meblami drewnianymi z naszych kolekcji i pokochajcie swój dom jeszcze bardziej!

 

Realizacja zamówienia w Mile Maison®

Meble z tych kolekcji zlecamy do produkcji po wpłynięciu zamówienia, natomiast proces produkcji obejmuje wiele etapów, wymagające dłuższego czasu, niż maszynowa produkcja przemysłowa. Ponadto produkcja mebli drewnianych musi trwać określony czas z uwagi na to, że drewno jest materiałem wyjątkowym, które w obróbce jest bardziej wymagające niż gotowe materiały drewnopochodne i drewnopodobne - dotyczy to zwłaszcza drewna dębowego, które jest drewnem twardym i wymaga podczas obróbki więcej uwagi i precyzji. Termin realizacji zamówienia na meble z tych kolekcji jest  sporo dłuższy niż wysyłka mebli gotowych i wynika z kilku aspektów, które nierozerwalnie się ze sobą łączą. Poniższe elementy składają się na wskazywany na kartach mebli czas realizacji zamówienia. Wierzymy jednak, że na te meble warto zaczekać, bowiem drewniane meble to meble, które łączą pokolenia i że biorąc pod uwagę wszystkie zalety mebli drewnianych oraz korzyści z ich użytkowania, wybierzecie Państwo właśnie te meble. Istotne sprawy dla czasu produkcji:

1. Specyfika materiału - meble wykonywane są w całości z drewna, a drewno, jako że jest materiałem naturalnym, nie może być po prostu wyprodukowane. Większość producentów mebli drewnianych, z którymi współpracujemy, wykorzystuje do produkcji mebli drewno pochodzące z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Jego zasoby są ograniczone, co przekłada się na wysoką cenę i okresowe braki w dostępności odpowiedniego do produkcji danego mebla drewna. Warto pamiętać, że drewno, z którego obecnie wykonywane są meble, zostało zasadzone ponad ok. 100 lat temu - drzewa rosną powoli, podatne są na rozmaite choroby, a także na działanie sił natury, które coraz częściej uszkadzają drzewostany. Okresowe braki w dostępności odpowiedniego do produkcji mebla drewna i w ilości, które jest potrzebne, czasem wydłużają czas produkcji. Ponadto nie każda deska nadaje się do produkcji danego modelu - drewno jest materiałem niejednorodnym, czasem kryje w sobie wiele niespodzianek wydłużający proces obróbki, a tym samym czas produkcji mebla. Czasem już podczas wykonywania danego mebla, podczas obróbki drewna, okazuje się, że przygotowany materiał obejmuje deski mające takie wady, że muszą zostać odrzucone, co również przekłada się na wydłużenie procesu produkcji.

2Specyfika produkcji - produkcja mebli z drewna wymaga precyzji, delikatności, obejmuje kilka etapów, z których każdy ma swój czas i którego nie można pominąć. Meble z kolekcji Muszyna, Lawendowa Prowansja oraz Tarnobrzeg wykańczane są ręcznie: poszczególne elementy są odpowiednio obrabiane, szlifowane, dopasowywane, frezowane, rzeźbione  - to wszystko wykonywane jest ręcznie. Czasem wykonywane są rozmaite zaprawki uzupełniające drobne ubytki w naturalnym materiale, nierówności lub powstałe w wyniku obecności sęków spękania. Ręcznie są także woskowane, olejowane, bejcowane, malowane i lakierowane. Wszystkie te czynności wykonywanie ręcznie, a nie za pomocą maszyny, zdecydowanie przekładają się na dłuższy czas produkcji danego mebla. Ponadto w duchu ekologii producenci mebli drewnianych, które mamy w ofercie sklepu Mile Maison dbają o to, aby drewno, którym się dysponuje, wykorzystać jak najpełniej, aby to, które na etapie produkcji zostaje odrzucone z produkcji danego mebla, wykorzystać w inny sposób. Powstają serie mebli, do których wykorzystuje się właśnie takie drewno oraz drewno z odzysku, recyklingowane - sama odpowiednia selekcja "odpadów" produkcyjnych musi być wykonywana na bieżąco i również wymaga czasu.

3. Projekt - w przypadku gdy zamawiacie Państwo u nas meble z kolekcji Muszyna ze zmodyfikowanymi wymiarami lub zmodyfikowane pod względem wizualnym, produkcję poprzedza przygotowanie indywidualnego projektu danego mebla na potrzeby pracowników, którzy dany mebel będą wykonywać. Projekt ten nie jest Państwu dostarczany. To również zajmuje pewien czas, ale jest niezbędne do tego, by dany model wykonać precyzyjnie pod Państwa zamówienie.

4Logistyka - otrzymujecie Państwo meble w złożonej bryle, zmontowane. Nie musicie Państwo borykać się z instrukcjami, śrubkami, narzędziami. Zarówno montaż, jak i transport takich mebli, wymaga więcej uwagi niż dostawa mebli w elementach, które do kartonów "pakuje" maszyna. Dostarczanie naszym Klientom złożonych mebli pozwala jednak zapanować nad wszystkimi elementami mebla: nie musimy obawiać się, że jakiś element będzie miał defekt, który zostanie pominięty, a który po zmontowaniu mebla spowoduje, że mebel będzie wyglądał nieestetycznie. Złożone bryły są także sprawdzane pod kątem prawidłowego wypoziomowania, dopasowywane są drzwiczki i inne elementy ruchome. Taka dostawa wymaga jednak szerszego planowania, wiąże się z większymi kosztami transportu, z większym zapleczem logistycznym. Wszystkie meble dostarczane z produkcji są weryfikowane pod kątem wykonania zgodności z zamówieniem, a także ewentualnych uszkodzeń transportowych. Każda dostawa z produkcji obejmuje wiele Państwa zamówień, dlatego na czynności sprawdzające potrzebujemy zazwyczaj około dziesięciu dni roboczych: rozpakowanie dużych i ciężkich mebli, aby dokładnie je sprawdzić, a następnie zapakować ponownie tak, by były jak najlepiej zabezpieczone na czas dostawy do Państwa, wymaga dokładności, uwagi i precyzji.

 

Zamawiając meble z tych kolekcji możecie Państwo wybrać sposób wykończenia i kolor mebla, a w kolekcji Muszyna także rodzaj drewna: dębowe lub sosnowe. W przypadku mebli, które mają być w całości wykonane z drewna dębowego, przygotowujemy zawsze indywidualną wycenę. W przypadku zamówienia mebla z Muszyny w kombinacji sosna i dąb ważne jest to, że inne kolory stosowane są do sosny, a inne do dębu. Ostateczna cena mebla zależy natomiast od: rodzaju drewna, wybranego sposobu wykończenia (np. wosk, malowanie, szczotkowanie, dwa różne kolory itp.), od wymiarów mebla (w przypadku dostępności tego samego modelu w różnych wymiarach np. stół, łóżko), a także od dodatkowych elementów typu: dodanie prowadnic, umywalki, przedłużek itp.

Poniżej prezentujemy kolory i rodzaje wykończeń poszczególnych kolekcji, które zaprezentowane są także na karcie każdego mebla.

 

Muszyna - kolorystyka

 

Surowe drewno dla sosny (gr. cenowa 1)

Mebel dostarczany jest w surowym drewnie, czyli takim, które nie jest zabezpieczone żadnym preparatem, ani nie jest pokryte żadnym wybarwieniem – mebel należy pokryć preparatem barwiącym we własnym zakresie (według własnego uznania olejem, lakierem, woskiem, farbą, bejcą itp.). Zamówienie mebla w surowym drewnie umożliwia Państwu nadanie meblu wybranego we własnym zakresie koloru, którego nie uwzględnia paleta kolorystyczna kolekcji Muszyna. Ta grupa cenowa dotyczy tylko mebla dostarczanego w całości w surowym drewnie do samodzielnego wykończenia kolorystycznego. 

 • surowe drewno P000

Woski dla sosny (grupa cenowa 1)

Mebel pokrywany jest barwionym woskiem do drewna. Wosk jest płynnym lub półpłynnym (pasta, krem) preparatem zabezpieczającym surowe drewno przed działaniem wilgoci, barwiącym jednocześnie mebel na wybrany kolor, dodatkowo podkreślając usłojenie drewna. Mebel woskowany odznacza się bardzo naturalnym wyglądem.

 • wosk P001
 • wosk P002
 • wosk P056
 • wosk P062
 • wosk P093

 

Lakiery i oleje dla sosny (grupa cenowa 2)

Mebel jest barwiony i zabezpieczany lakierem lub olejem o satynowym wykończeniu

 • lakier P081
 • lakier P082
 • lakier P084
 • olej P094
 • olej P095

 

Farby dla sosny - malowanie 

 

 • P003
 • P004
 • P008
 • P010
 • P013
 • P015
 • P022
 • P023
 • P024
 • P025
 • P028
 • P029
 • P030
 • P031
 • P032
 • P038
 • P039
 • P041
 • P042
 • P043
 • P044
 • P045
 • P046
 • P047
 • P050
 • P051
 • P053
 • P054
 • P055
 • P075
 • P076
 • P077
 • P078
 • P086
 • P087
 • P088
 • P092 (miętowa zieleń)
 • P150 (czarny wysoki połysk)

 

Farby dla sosny – kolor na kolorze (grupa cenowa 4)

 

 

 • P025+P030a
 • P028+P024a
 • P028+P025a
 • P029+P003a
 • P029+P004a
 • P029+P025a
 • P029+P030a
 • P030+P004a

 

Szczotkowanie dla sosny (grupa cenowa 5)

 

 • P037
 • P057

 

Szczotkowanie głębokie dla sosny (grupa cenowa 6)

 

 • P064
 • P065
 • P066
 • P067
 • P068
 • P070
 • P071
 • P072
 • P074
 • P079
 • P080
 • P083
 • P085
 • P090
 • P091
 • P096

 

Szczotkowanie głębokie dla dębu (grupa cenowa 7)

 

 • P064 dąb
 • P065 dąb
 • P066 dąb
 • P067 dąb
 • P080 dąb

 

Pozostałe kolory dla dębu (grupa cenowa 7)

Poniższe kolory stosowane są tylko do drewna dębowego. Wyjątkiem są woski P001 oraz P002, które stosowane są także do drewna sosnowego

 • P001 dąb (wosk)
 • P002 dąb (wosk)
 • P035 dąb (olej)
 • P037 dąb (bejca+lakier)
 • P058 dąb (bejca+lakier)
 • P059 dąb (olej)
 • P060 dąb (olej)
 • P061 dąb (lakier)
 • P063 dąb (lakier)
 • P081 dąb (lakier)
 • P089 dąb (lakier)

 

 

Dostępne okucia:

Każdy mebel możecie Państwo zamówić również bez uchwytów i bez gałek meblowych, aby móc je wybrać we własnym zakresie. Zamówienie mebla bez okuć nie zmniejsza ceny mebla. Jeśli w meblu z oferty są gałki drewniane, a chcecie Państwo zamienić je na metalowe, do ceny mebla zostanie doliczona dodatkowa opłata za każdą gałkę. Opłata ta jest uzależniona od wybranej gałki. Uwaga: aktualnie nie są dostępne okucia: FS-3-150-AL, FS-3-150-ANL, FS-3-96-AL, FS-3-96-ANL

 

Okucia meblowe Muszyny

 

 Okucia meblowe Muszyna

 

Okucia

 

 Okucia Muszyna

 

 

  

Lawendowa Prowansja - kolorystyka

 

Woski (grupa cenowa 1)

 

 • wosk angielski
 • wosk ciemny
 • wosk jasny

Farby - malowanie (grupa cenowa 2)

 

 • Antracyt
 • Beżowo-kremowy
 • Beżowy
 • Biały
 • Blada róża
 • Błękit duński
 • Błękit norweski
 • Czarny
 • Czekoladowy
 • Czerwony
 • Ecru
 • Gustavian Blue
 • Kolor lnu
 • Kość słoniowa
 • Niebieski jasny
 • Niebieski
 • Ośla skóra
 • Pistacjowy
 • Różowy
 • Śliwkowy
 • Słoneczny
 • Szaro-beżowy
 • Szaro-niebieski
 • Szary dym
 • Szary jasny
 • Szary
 • Taupe
 • Truskawkowy
 • Turkusowy
 • Wenge
 • Zielony jasny
 • Zielony

Farby – malowanie z przetarciami (grupa cenowa 3)

 

 • Antracyt z przetarciami
 • Beżowo-kremowy z przetarciami
 • Beżowy z przetarciami
 • Biały z przetarciami
 • Blada róża z przetarciami
 • Błękit duński z przetarciami
 • Błękit norweski z przetarciami
 • Czarny z przetarciami
 • Czekoladowy z przetarciami
 • Czerwony z przetarciami
 • Ecru z przetarciami
 • Gustavian Blue z przetarciami
 • Kolor lnu z przetarciami
 • Kość słoniowa z przetarciami
 • Niebieski jasny z przetarciami
 • Niebieski z przetarciami
 • Ośla skóra z przetarciami
 • Pistacjowy z przetarciami
 • Różowy z przetarciami
 • Śliwkowy z przetarciami
 • Szaro-beżowy z przetarciami
 • Szaro-niebieski z przetarciami
 • Szary dym z przetarciami
 • Szary jasny z przetarciami
 • Szary z przetarciami
 • Taupe z przetarciami
 • Zielony z przetarciami

Farby – kolor na kolorze (grupa cenowa 3)

 

 • Beżowo kremowy na beżowym
 • Biały na szarym
 • Grafitowy na czarnym
 • Kość słoniowa na bordo
 • Szarobeżowy na czekoladowym
 • Szary jasny na szarym
 • Szary na bordo
 • Szary na jasnym
 • Szary na kości słoniowej

Wykończenia specjalne (grupa cenowa 3)

 

 • Antracyt na czarnym vintage
 • Kolor piasku vintage
 • Kolor piasku
 • Stare drewno
 • Szary mur

Szczotkowania (grupa cenowa 3)

 

 • Szczotkowanie bielone
 • Szczotkowanie jasne
 • Szczotkowanie naturalne
 • Szczotkowanie starzone
 • Szczotkowanie szarzone

 

 

 

Próbki kolorystyczne

Na Państwa życzenie wysyłamy próbki kolorystyczne wszystkich wskazanych wyżej kolorów i wykończeń. Wysyłkę realizujemy za pośrednictwem kuriera DHL. Koszt wysyłki pokrywa nasz sklep, a kaucja za próbki jest zwrotna. Możecie Państwo zamówić dowolną ilość próbek kolorystycznych wpłacając kaucję na konto sklepu. Kaucja za 1 próbkę to 10 zł. Informacje na temat próbek oraz w jaki sposób je zamówić i gdzie zwrócić znajdują się tutaj: https://milemaison.pl/wysylka-probek-kolorystycznych  

  

Cechy naturalne drewna

Meble z kolekcji Lawendowa Prowansja, Muszyna wykonywane są w całości z drewna: każdy element bryły wykonany jest z drewna (także dna szuflad, tylna ścianka).  Drewno jest materiałem naturalnym i niepowtarzalnym - nie ma dwóch identycznych kawałków drewna, ponieważ każdy jest inny w wyniku różnic występujących w naturalnych cechach drewna – dlatego też dwa takie same meble pod względem bryły i zastosowanego materiału, wykończone tym samym sposobem i kolorem będą do siebie podobne, ale nigdy nie będą identyczne. Cechy wskazane poniżej nie są wadami, a naturalnymi, nieusuwalnymi właściwościami drewna, które powodują między innymi różnice w stopniu trudności obróbki drewna tego samego gatunku, w przyjmowaniu tego samego koloru farby, bejcy, lakieru czy oleju, a także różnice w wyglądzie mebli drewnianych oraz niejednorodnym odbijaniu od powierzchni mebla światła. Drewno jako materiał naturalny charakteryzuje się:

1. Różną barwą surowego drewna – ma na to wpływ wiele czynników: gatunek drewna, położenie geograficzne, w którym drzewo rośnie, skład gleby, naświetlenie, wilgotność powietrza. Kolor dębu i sosny rosnących w Polsce będzie się różnił od koloru tych drzew rosnących w innych rejonach świata. W drewnie pojawiają się także naturalne ciemniejsze przebarwienia w postaci kresek lub plamek (ich kształt zależy od sposobu cięcia drewna: wzdłużnego lub poprzecznego). Barwa drewna uzależniona jest także od garbników – w połączeniu z solami metali powodują jego czernienie (drewno dębu).

2. Różnym kształtem usłojenia - nieregularność usłojenia, odstępstwa od głównego rysunku słoi są naturalną, nieusuwalną cechą drewna. Nie są jego wadą. Typy usłojenia występujące w drewnie sosnowym i dębowym: 

a. usłojenie typu flader – słoje szerokie, faliste, niekiedy bardzo skomplikowane i tworzące tak zwany „rysunek szlachetnych kwiatów”. Charakteryzuje się ono także niejednolitym wybarwieniem słoi;

b. usłojenie typu pasiak - rysunek drewna bardziej regularny i równomierny. To usłojenie może być proste, węższe lub szersze. Wybarwienie tych słoi jest bardziej jednolite i stonowane.

Jeden mebel może posiadać jeden typ lub wszystkie te typy usłojenia.

3. Różnym połyskiem – drewno ma naturalnie niezbyt wyraźny połysk, który to zależy między innymi od gatunku drewna, jego twardości i gładkości, przekroju drewna i sposobu jego wykończenia, ale zdarzają się miejsca, w których ten połysk jest wyraźniejszy niż na pozostałej części drewna – są to błyszcze. Błyszcz drewna – są to jasne, nieduże fragmenty na powierzchni drewna, przybierające postać łun, smug, plam, rozstępów o wyraźniejszym połysku niż pozostała część drewna. Jest to efektem skupienia promieni rdzeniowych, czyli przecięcia drewna przez promienie rdzeniowe w przekroju promieniowym lub stycznym. Miejsca te mocniej odbijają światło, są też twardsze niż pozostała część drewna.

4. Obecnością sęków – sęki powstają w ciągu całego życia drzewa i związane są z obecnością gałęzi, elementu niezbędnego dla podtrzymywania liści, aparatu asymilacyjnego drzewa. Sęki mogą być pojedyncze, mogą też znajdować się w skupisku. Mogą być zrośnięte lub niezrośnięte. Obecność sęków wpływa na mechaniczne właściwości drewna, powodując miejscowe pękanie drewna w okolicach sęków i na sękach.

Mając na uwadze naturalne cechy drewna, zalecamy pamiętać, że wybarwienia elementów drewnianych mogą nieco odbiegać od przedstawionych na zdjęciach, a także tych zaprezentowanych na próbkach kolorystycznych. Dodatkowo należy pamiętać, że na odbiór koloru ma również wpływ rodzaj oświetlenia (naturalne lub sztuczne) oraz jego barwa w skali Kelwina: w świetle żółtym i w świetle białym to samo wykończenie będzie prezentowało się nieco inaczej. Nieco inaczej będzie wyglądać także w świetle dziennym. Zalecamy zatem oglądanie próbek w pomieszczeniu i w oświetleniu, w którym docelowo mebel będzie umieszczony.

 

Sposób dostawy mebli

Większość mebli nie wymaga montażu po dostarczeniu - dostarczane są już w stanie zmontowanym. Wystarczy je zatem rozpakować i ustawić, usuwając wcześniej ochronne, drewniane deseczki umocowane pod meblem, których celem jest zabezpieczenie mebla na czas transportu. Meble należy ustawić na prawidłowo wypoziomowanym podłożu. Ustawienie mebla na niewypoziomowanej podłodze lub z nieusuniętymi deseczkami może skutkować uszkodzeniem mebla: mogą pojawić się krzywizny w drzwiczkach, a szuflady i drzwiczki mogą się źle zamykać, ponieważ ustawienie na tych deseczkach powoduje, że mebel nie będzie prawidłowo wypoziomowany. Reklamacja tak powstałych uszkodzeń nie będzie mogła być uwzględniona.

Niektóre meble dostarczane są ze zdemontowanymi nogami, które należy przymocować za pomocą dołączonych śrub. Meble dostarczane w ten sposób to: stoły, niektóre konsole, sekretarzyki, niektóre biurka. W przypadku mebli z półkami, które nie są zamontowane na stałe, należy najpierw zamontować podpórki na półki w specjalnie przygotowanych żłobieniach, a następnie umieścić na nich półki. W przypadku wnoszenia mebli, które mają u dołu mebla przewożone półki, należy to robić w pionie z najwyższą starannością, by nie dopuścić do tego by półki, w razie uszkodzenia specjalnych zabezpieczeń, swobodnie przemieszczały się po wnętrzu mebla. Po ustawieniu mebla, w którym są półki, należy usunąć zabezpieczenia tych półek: kawałki drewienka przybite gwoździkiem (jest to rozwiązanie unieruchamiające półki na czas transportu).

Meble, które są bardzo dużymi bryłami dostarczane są w dwóch elementach: duże szafy, biblioteki, kredensy. Element górny należy po prostu ustawić na dolnym - zalecamy, by we własnym zakresie połączyć oba elementy z tyłu, mocując przeznaczone do tego celu np. blaszki stalowe. Tego typu blaszki nie są dołączane do mebli, ale można je kupić w niemal każdym sklepie z artykułami technicznymi i montażowymi.

Największe szafy i biblioteki dostarczane są w kilku zmontowanych modułach, które należy połączyć. Meble, które dostarczane są w elementach do samodzielnego montażu to: łóżka, duże biurka, duże (szerokie) biblioteki i biblioteka PS406. Łóżka dostarczane są w kilku opakowaniach: osobno wezgłowie, część tylna, boczne podłużnice, deseczki stanowiące podstawę pod materac. Kilka ogromnych bibliotek składa się z kilku części, które należy ustawić obok siebie lub jedna na drugiej. Niekiedy należy zamontować górny gzyms (kilka śrubek do wkręcenia w przygotowane miejsca).

Zalecamy rozpakować meble tuż po dostawie, ponieważ są to meble z drewna i nie mogą być przechowywane w kartonie dłużej niż 3 dni po dostawie - karton nie zapewnia odpowiedniej wentylacji, a drewno musi oddychać. Mebli nie można przechowywać także w pomieszczeniach z nieodpowiednią wentylacją, niewłaściwą wilgotnością, niestabilną temperaturą - może to powodować uszkodzenie mebla. Tak powstałe uszkodzenia nie będą mogły być uwzględnione jako reklamacja.

 

Przygotowanie mebli do użytkowania

Dostarczone meble należy rozpakować tuż po dostawie, nie wolno ich przechowywać w pomieszczeniach o niewłaściwej wentylacji, niestabilnej i niewłaściwej temperaturze, w pobliżu grzejników. Nie wolno ich przechowywać w kartonie, w którym zostały dostarczone: wewnątrz kartonu znajdują się zabezpieczenia mebla typu pianka, styropian, folia bąbelkowa i to wszystko może spowodować, że mebel nie będzie prawidłowo "oddychał" - jest to szczególnie ważne w przypadku mebli wykonanych z drewna oraz mebli tapicerowanych. Brak prawidłowej wentylacji doprowadzi do wzrostu wilgotności w drewnie, w tapicerce, co doprowadzi do uszkodzenia mebla.

Przenoszenie mebla powinno odbywać się z należytą ostrożnością - należy chwytać za elementy pionowe (np. bok, nogi), a nie wolno chwytać za elementy poziome, ponieważ mogą one nie wytrzymać ciężaru całego mebla i ulec uszkodzeniu lub osłabić swoją konstrukcję będąc tym samym podatnymi na uszkodzenia w przyszłości (np. blaty, szuflady). W przypadku przenoszenia mebla, który wyposażony jest w półki, które nie są przymocowane na stałe, należy je wyjąć przed przenoszeniem swobodne przemieszczanie półek wewnątrz mebla podczas jego przenoszenia może prowadzić do mechanicznych uszkodzeń mebla. Mebli nie wolno ciągnąć, przesuwać - grozi to ich uszkodzeniem. Przenoszenie mebli pomalowanych farbami, zwłaszcza na biało, powinno odbywać się w bawełnianych rękawiczkach, aby nie powierzchnia nie została zabrudzona.

Meble trzeba ustawić na prawidłowo wypoziomowanej podłodze - ustawienie ich na źle wypoziomowanej podłodze grozi uszkodzeniem mebli. W przypadku stawiania mebla na podłodze twardej, zalecamy podklejenie go podkładkami filcowymi lub silikonowymi dedykowanymi do mebli, aby zapobiec porysowaniu podłogi. Meble z kolekcji Muszyna, Tarnobrzeg oraz Lawendowa Prowansja mają u spodu przymocowane deseczki zabezpieczające mebel na czas transportu - deseczki te należy usunąć przed rozpoczęciem użytkowania mebla. Prosimy pamiętać, że meble z tych kolekcji nie mogą stać na podłodze z ogrzewaniem podłogowym, gdyż grozi to ich uszkodzeniem.

Meble wyposażone w półki z kolekcji Muszyna, Tarnobrzeg oraz Lawendowa Prowansja mają na czas transportu specjalne zabezpieczenia, mające na celu unieruchomienie półek, aby podczas transportu, przenoszenia mebla nie przemieszczały się one swobodnie po wnętrzu mebla. Przed rozpoczęciem użytkowania należy te zabezpieczenia usunąć (drewienka przybite gwoździkiem), a półki umieścić na dołączonych podpórkach, które wkłada się uprzednio w przygotowane do tego celu żłobienia. 

 

Cechy mebli drewnianych

Meble wykonywane są w całości z drewna sosnowego (w standardzie), opcjonalnie z drewna dębowego. Należy pamiętać, że drewno jest materiałem żywym, naturalnym i różnorodnym – ma swoje niedoskonałości, które są dowodem na to, że materiał jest naturalny. Wszystkie ślady po sękach, sęki, przerosty, nieregularności w usłojeniu, różnice w kolorze naturalnego drewna wynikają z działania i siły natury, potwierdzając naturalność produktu. Wybarwienia elementów drewnianych mogą odbiegać od przedstawionych na zdjęciach, a także nieco od zaprezentowanych na próbkach kolorystycznych - to jest naturalną cechą związaną z różnorodnością struktury, usłojenia i koloru surowego drewna. Jest to cecha istotna także z punktu widzenia kompletowania mebli z tej samej kolekcji - w przypadku domawiania kolejnych mebli z tej samej serii zastrzegamy, że mogą wystąpić różnice wzoru, usłojenia, odcieni i splotu tkanin, rodzaju drewna, elementów malowanych, a także rodzaju i kolorystyki okuć metalowych. Meble te nie są przeznaczone do użytku na zewnątrz. Należy je utrzymywać w równej temperaturze i stabilnej wilgotności: wahania wilgotności i temperatury mogą powodować pęcznienie lub kurczenie się drewna, powodując nierówności i małe pęknięcia. Najlepsze warunki dla ochrony mebli to temp. około 20°C i wilgotność około 45% - 60%. Znaczna zmiana tych wskaźników, np: wilgotność poniżej 45% i powyżej 60%, bliskość źródła ogrzewana np. grzejnika lub podłoga z ogrzewaniem podłogowym, bliskość otworów wentylacyjnych lub źródła chłodzenia może spowodować uszkodzenie mebla (pękanie, rozsychanie, rozchodzenie się desek, rozwarstwianie, wybrzuszenia, wklęśnięcia, skręcenia itp.) - meble drewniane nie powinny stać w pobliżu grzejników, otworów wentylacyjnych ogrzewania i chłodzenia i nie powinny stać na podłodze z ogrzewaniem podłogowym. Cykliczne zmiany temperatury w nieogrzewanym środowisku (chłodniej w nocy, cieplej w dzień) będą powodować drobne pęknięcia drewna, w przypadku dużych wahań może dojść do trwałego uszkodzenia mebla. Należy pamiętać, że nawet w pomieszczeniach o prawidłowej, stabilnej temperaturze i wilgotności na meblach drewnianych mogą pojawić się drobne szczeliny, pory lub nawet odchylenia od pierwotnego kształtu - drewno jest materiałem naturalnym, które reaguje na działanie warunków zewnętrznych, oddycha i "pracuje". Należy unikać bezpośredniego światła słonecznego - może ono wysuszyć drewniane meble i zadziałać wybielająco na drewno i wykończenia. Należy także pamiętać, że drewno zawsze pozostaje materiałem żywym i wrażliwym na otoczenie – zmiany w wilgotności lub temperaturze otoczenia mogą powodować okresową pracę drewna, polegającą na tym, że niektóre elementy mebla zwiększają lub zmniejszają swą powierzchnię – nie jest to wadą mebla, ale jest jego naturalną cechą z uwagi na rodzaj użytego materiału. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie stabilnej temperatury oraz wilgotności, w pomieszczeniu, w którym stoją meble drewniane. Zamawiając meble, które mają być umieszczone w ograniczonej szerokości i wysokości, należy zostawić ok. 2-3 cm wolnej przestrzeni z każdej strony mebla. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Rejestracja

Infolinia sklepu:

71 725 45 00

sklep@milemaison.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium